Zagraj ze sławnymi gitarzystami i razem z 9. Bocheńskim Autokarem Gitarzystów

dodano: 2014-04-26 13:04 | aktualizacja: 2014-04-26 14:00
autor: Koder | źródło: inf.wł.

gitarowy rekord Leszek Cichoński chce byś zagrał na 12 edycji Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu razem z Ericiem Burdonem, Steve`m Vai`Em, Michelem Angelo Batio i zespołami: Uriah Heep, Luxtorpedą. Wystarczy wybrać się z 9. Bocheńskim Autokarem Gitarzystów ! Ostatnie spotkanie organizacyjno–warsztatowe jeszcze dziś 26 kwietnia 2014 o godz. 15:00 w sali kameralnej MDK - poprowadzi je Piotrek Lekki. Wciąż trwają zapisy – są wolne miejsca i dobrze byłoby powtórnie jechać dwoma autokarami.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


Jeżeli grasz na gitarze, basie, albo fotografujesz, kręcisz filmy video, albo chcesz tam być, bo jesteś fanem rocka  to nie zastanawiaj się dłużej, tylko skontaktuj się z organizatorem wyjazdu Koderem osobiście będąc na spotkaniu lub telefonicznie 606 331 398

Nasze spotkania trwają już od 5 kwietnia i szykujemy się, by zagrać więcej niż jeden obowiązkowy “Hey Joe”. Oprócz tego każdy uczestnik 9. BAG GRG będzie doskonale wyposażony w ściągi z repertuarem, koszulki “firmowe”, naklejki, smycze, identyfikatory.Gitarowy Rekord Guinnessa - krótka historia.

Niecodzienna impreza przybrała miano kultowej i co roku gromadzi na wrocławskim rynku ludzi z całej Polski i Europy, którzy podejmują próbę bicia Rekordu Guinnessa we wspólnym graniu na gitarze utworu "Hey Joe" rozsławionego przez Jimiego Hendrixa. W tym roku uczestnicy będą próbowali pobić swój rekord z 2012 roku, kiedy to numer wybrzmiał grany przez 7273 gitary. Czy tym razem uda się pobić ustanowiony rekord?

Leszek Cichoński, gitarzysta i pomysłodawca wydarzenia wspomina, że zaczęło się w 1997 roku. Prowadził warsztaty artystyczne i zaprosił do gry 17 gitarzystów. Potem rokrocznie liczba grających się zwiększała. W 2003 roku udało się zebrać na wrocławskim rynku 588 gitarzystów. Gość radiowej Jedynki przyznaje, że było to dla niego miłe zaskoczenie, bo spodziewał się około stu muzyków. Wspaniała też była atmosfera. - Takim ważnym rokiem był 2008, kiedy pobiliśmy Rekord Guinnessa z wynikiem 1951 gitar - mówi Cichoński. Radiowa Jedynka jest patronem wydarzenia.

Tego rekordu nie zdołano nawet zarejestrować, bo niemal natychmiast pobili go Amerykanie, ale Polacy znów zaatakowali i zgromadzili na rynku we Wrocławiu ponad 6 tysięcy gitar. To był cios dla wszystkich, którzy próbowali się z nami ścigać - mówi gitarzysta. Obecnie rekord wynosi 7273 gitary. Leszek Cichoński  liczy, że w tym roku, jeśli nie będzie zbyt zimno i nie będzie padać deszcz, uda się zebrać około ośmiu tysięcy uczestników. Zaprasza osobiście  do przyjazdu, bo w festiwalu wezmą w tym roku udział gwiazdy rocka. Będzie Eric Burdon, frontman brytyjskiej grupy The Animals, który zagra kultowy "Dom wschodzącego słońca" - elementarz każdego początkującego gitarzysty. Wraz z nim mogą zagrać uczestnicy festiwalu.

- Każdy, kto przyjedzie do Wrocławia z gitarą będzie potem mógł sobie w cv napisać, że grał z Ericem Burdonem i to będzie szczera prawda - zachęca Leszek Cichoński. Inną gwiazdą będzie jeden z najważniejszych światowych zespołów rockowych - Uriah Heep.

Do grona artystów, którzy wspomogą dwunastą edycję Gitarowego Rekordu Guinnessa dołączył także jeden z najlepszych i najważniejszych gitarzystów wszech czasów, trzykrotny laureat nagrody Grammy - Steve Vai.

Więcej o rekordzie

Żeby wziąć udział w biciu Rekordu Guinnessa należy nauczyć się pięciu prostych akordów - C, G, D, A i E. I przyjechać do Wrocławia 1 maja z kartą zgłoszeniową. Kartę można pobrać z Internetu. Podczas rozmowy gość Jedynki zagrał, aby dać przykład, jak brzmią te akordy w całości. Nauka nie powinna sprawić trudności. Najmłodszy syn gitarzysty nauczył się ich w ciągu trzech dni. Ci, którzy chcieliby wziąć udział w imprezie mogą wejść na stronę internetową festiwalu i pobrać aplikację, która umożliwi naukę gry na gitarze przez telefon komórkowy

Wywiad Leszka Cichońskiego w radiowej Jedynce.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Muzyka
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...