W Ujeździe zginął 52 letni mieszkaniec Trzciany

dodano: 2014-03-26 13:34 | aktualizacja: 2014-03-26 13:39
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Powiatowa Komenda Policji

policja_bochnia_sol_pl 25 marca 2014 roku, około godziny 19:00, w miejscowości Ujazd na drodze K2071 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i pieszego uczestnika ruchu. Z ustaleń jakie na miejscu poczynili funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni wynika, że na prostym odcinku drogi, samochód Peugeot Boxer potrącił idącego prawą stroną drogi 52-letniego mężczyznę. Mimo podjętej na miejscu zdarzenia reanimacji pieszy na skutek odniesionych obrażeń zmarł.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kierowca Peugeota, 24-letni mieszkaniec Rdzawy w chwili zdarzenia był trzeźwy. W celu potwierdzenia stanu trzeźwości pieszego  pobrano krew do badań. Na chwilę obecną trwają czynności zmierzające do ustalenia faktycznego przebiegu zdarzenia. Zdarzenie to jest kontynuacją tragicznej serii wypadków śmiertelnych z udziałem pieszych i rowerzystów, jakie miały miejsce na drogach powiatu bocheńskiego.

W 2013 roku w podobnych zdarzeniach drogowych śmierć poniosło 6 osób, w tym 3 pieszych i 3 rowerzystów. Ogółem w 2013 roku w wypadkach drogowych zginęło 10 osób, zatem piesi i rowerzyści stanowią 60% wszystkich ofiar śmiertelnych.

Mając na uwadze powyższe dane Policja zwraca się z apelem do wszystkich uczestników ruchu, szczególnie pieszych i rowerzystów o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Także kierujący powinni zachować ostrożność i dostosować prędkość do warunków panujących na drodze aby zapewnić sobie możliwość skutecznej reakcji w sytuacji zagrożenia. Przez nasze odpowiedzialne zachowanie możemy uniknąć tak tragicznych zdarzeń oraz konsekwencji, jakie się w związku z tymi zdarzeniami pojawiają.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wypadki i utrudnienia
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...