Drugi film w Ultra HD z Rynku w Bochni [wideo]

dodano: 2014-03-16 15:49 | aktualizacja: 2014-03-24 20:21
autor: Janusz Sulisz | źródło: bochniaisol.pl

zwyzka_2014_mini W niedzielę, 9 marca 2014 r. o godz. 14:00, dzięki uprzejmości Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Bochni, udało się skorzystać z samochodu strażackiego z tzw. zwyżką, który strażacy ustawili na bocheńskim Rynku tuż obok pomnika Kazimierza Wielkiego, budząc zainteresowanie przechodniów. Dzięki strażakom mogliśmy podnieść się z kamerą UHD na wysokość ponad 16 m nad powierzchnię Rynku, by w nietypowy sposób uwiecznić widok Bochni w jakości Ultra HD (4 razy lepiej niż Full HD).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na serwisie YouTube pojawił się drugi, krótki film w bardzo wysokiej rozdzielczości Ultra HD 4K (3840 × 2160) z bocheńskiego Rynku. To drugi filmik z planowanej serii zapisu - poprzedni z 26 stycznia 2014 r. jeszcze z zimową aurą opublikowaliśmy tu.Kolejne filmy z tą jakością będą pojawiać się na kanale Bochnia i Sól, (należącym do stowarzyszenia o tej samej nazwie) co miesiąc, zapisując w ten swoisty sposób historię miasta w różnych porach roku. Zwracamy uwagę, aby przestawić sobie w Ustawieniach YouTube na 4K - 2160p (najwyżej). Może się zdarzyć, że słabsze komputery nie będą tego przetwarzać lub obraz będzie pojawiał się zrywami ze stopklatką.Filmy w Ultra HD z Rynku i nie tylko będą kręcone co miesiąc, by w ten sposób zapisać historię miasta Bochnia, a także turystycznie wypromować Bochnię i kopalnię soli. Pojawią się też filmy z Bochni i okolic w Ultra HD z drona, motolotni lub balonu (szukamy zainteresowanych współpracą - prosimy o kontakt na maila!). Później umieścimy też filmy tej jakości z kopalni soli w Bochni.

Przypomnijmy, że Ultra HD 4K zarezerwowano dla standardu o rozdzielczości 3840x2160. Oznacza to, że w porównaniu ze znanym obecnie HDTV 1080i standard Ultra HD daje obraz o 4 razy większej liczbie pikseli.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wideo
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...