10 medali bocheńskich judoków w Chorwacji

dodano: 2014-03-04 22:47 | aktualizacja: 2014-03-04 22:54
autor: Janusz Sulisz | źródło: MOSiR Bochnia

mosir_Bochnia_logosik 1-2.03. grupa bocheńskich zawodników judo pod opieką trenerów Waldemara Kowalskiego i Grzegorza Maja oraz kilku rodziców wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju Judo 23. MEĐUNARODNI KUP SAMOBOR 2014 w Chorwacji. W turnieju wzięło udział 13 podopiecznych MOSiR-u, którzy byli jedynymi reprezentantami naszego kraju. Podopieczni MOSiR-u zdobyli 2 złote, 1 srebrny oraz 7 brązowych medali.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Klub SAMOBOR jest jednym z zaprzyjaźnionych klubów, z którym sekcja bocheńskiego judo MOSiR Bochnia współpracuje już od kilku lat. W zawodach wystartowało 514 zawodników z 46 klubów, m.in. Rosji, Słowacji, Rumunii, Francji, Węgier, Słowenii, Serbii, Włoch, Chorwacji i Polski.

Gościem Honorowym Turnieju był Konsul Rzeczypospolitej Polskiej w Zagrzebiu, który w rozmowie z trenerem Waldemarem Kowalskim wyraził swoją radość z obecności zawodników MOSiR-u Bochnia na Turnieju, jak również z współpracy między klubami Polski i Chorwacji. Konsul RP prosząc o przesłanie kilku zdjęć naszych zawodników z turnieju „wymienił się” adresami z trenerem Kowalskim. Zdjęcia bocheńskiej grupy biorącej udział w zawodach mają ukazać się na stronie internetowej Konsulatu RP w Zagrzebiu.

- Zawody te nie należą do łatwych. Aby stanąć na podium trzeba na macie wykazać się dużymi umiejętnościami – mówi trener Grzegorz Maj.
- Naszym zawodnikom się to udało. Z 13- osobowej grupy aż 10 naszych wychowanków wywalczyło medale – to cieszy.

Podopieczni MOSiR-u zdobyli 2 złote, 1 srebrny oraz 7 brązowych medali.

Złoto wywalczyły:
  •     Wiktoria Żabczyńska
  •     Oliwia Wątorek
Srebrny medal zdobyła:
  •     Izabela Wszołek
Brązowe medale wywalczyli:
  •     Damian Pławecki
  •     Karol Kowalski
  •     Dawid Zajączkowski
  •     Aleksandra Słowiak
  •     Wiktoria Pers
  •     Gibała Rafał
  •     Nosalski Jakub

W zawodach brali również udział: Krzysztof Kozak (V miejsce), Mateusz Pławecki (VII miejsce) oraz Konrad Stanuszek.

- W tym miejscu muszę podziękować rodzicom naszych zawodników – mówi dyr. MOSiR Sabina Bajda - którzy poświęcając swój wolny czas pomogli nam w organizacji tego wyjazdu – serdecznie Wam dziękuję , bez waszej pomocy nie zdołalibyśmy zorganizować tego wyjazdu na takich warunkach. Cieszy mnie bardzo, że mamy w swoich szeregach ludzi takich jak wy – życzliwych, otwartych i zawsze chętnych do pomocy - oby takich ludzi było coraz więcej.

- Dziękujemy również organizatorom turnieju – mówi trener Waldemar Kowalski – za serdeczne przyjęcie i opiekę jaką nas otoczyli, mamy nadzieję zrewanżować się tym samym już w czerwcu podczas Międzynarodowego Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sport
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...