Rynek bocheński w super jakości Ultra HD 4K

dodano: 2014-01-31 12:27 | aktualizacja: 2014-03-24 20:25
autor: Janusz Sulisz | źródło: inf. wł.

kazimierz_wlk_bochniaisol Na serwisie Youtube pojawił się pierwszy, krótki film w bardzo wysokiej rozdzielczości Ultra HD 4K (3840 × 2160) z bocheńskiego Rynku. Jest to pierwszy filmik z planowanej serii zapisu. Kolejne filmy z tą jakością będą pojawiać się na kanale Bochnia i Sól, (należącym do stowarzyszenia o tej samej nazwie) co miesiąc, zapisując w ten swoisty sposób historię miasta w różnych porach roku. Rynek w Bochni nakręcono kamerą Ultra HD w dniu 26 stycznia 2014.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zwracamy uwagę, aby przestawić sobie w Ustawieniach Youtube na 4K - 2160p (najwyżej). Może się zdarzyć, że słabsze komputery nie będą tego przetwarzać lub obraz będzie pojawiał się zrywami ze stopklatką. Film wykonano na środku Rynku w Bochni w dniu 26 stycznia 2014 roku, w zimowej aurze dzień po opadach śniegu - obok pomnika Kazimierza Wielkiego widać świąteczną choinkę.Takie filmy w Ultra HD z tego samego miejsca na Rynku będą kręcone co miesiąc, by w ten sposób zapisać historię miasta Bochnia, a także wypromować Bochnię i kopalnię soli turystycznie. Pojawią się też filmy z Bochni i okolic w Ultra HD z drona, motolotni lub balonu (szukamy zainteresowanych współpracą - prosimy o kontakt na maila!). Później umieścimy też filmy tej jakości z kopalni soli w Bochni.

Przypomnijmy, że Ultra HD zarezerwowano dla standardu o rozdzielczości 3840x2160. Oznacza to, że w porównaniu do znanego obecnie HDTV 1080i standard Ultra HD daje obraz o rozdzielczości 4 razy większej  i liczbie pikseli 16 razy większej. Poniższy obrazek to wyjaśnia tym, którzy nie rozumieją w czym problem.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wideo
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...