Radosna Wigilia mieszkańców Bochni

dodano: 2013-12-23 08:24 | aktualizacja: 2013-12-23 11:28
autor: Barbara Jonak | źródło: inf. wł.

kolednicy_2013 W niedzielę 22 grudnia 2013 na Rynku odbyło się spotkanie wigilijne organizowane przez Urząd Miasta Bochni. Mimo braku śniegu, jakże kojarzącego się w naszej kulturze z Bożym Narodzeniem, jednak w specjalnej atmosferze, mieszkańcy Bochni mogli poczuć nastrój zbliżających się świąt. Burmistrz Miasta Bochnia, Stefan Kolawiński, jego zastępca Tomasz Przybyło, radni i pracownicy UM oraz mieszkańcy miasta zebrali się aby wspólnie złożyć sobie życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


W południe 22 grudnia 2013 roku na bocheńskim rynku zapanowała świąteczna atmosfera.
Atmosferę świąt podkreślały obecne na rynku zwierzęta - osioł, owce, ale też wielka choinka ustawiona obok pomnika króla Kazimierza Wielkiego. Sporą atrakcją było dekorowanie jej przez samego Burmistrza Miasta.Oczywiście nie zabrakło postaci: turonia, diabła, aniołów, trzech króli, Heroda czy żyda innowiercy. Postać żyda stała się nawet przyczyną ożywionej dyskusji na temat historii Żydów w Bochni, prowadzonej przez jednego z radnych miasta wraz z mieszkańcami.Cały czas Wigilii na bocheńskim rynku słychać było kolędy, pastorałki i świąteczne piosenki wykonywane przez dzieci z sekcji wokalno-aktorskiej Miejskiego Domu Kultury, uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz wychowanków bocheńskiej Ochronki oraz kolędników z Lipnicy Dolnej. Można było zakupić piękne prace wychowanków Ochronki bocheńskiej oraz nabyć sianko czy też gałązki jodły.Burmistrz Miasta Bochnia, Stefan Kolawiński złożył wszystkim mieszkańcom świąteczne życzenia.

Na okres świąt które nas czekają życzę wielu radosnych przeżyć, wielu dobrych chwil przy wigilijnym stole. Wielkiego odbioru ciepła i energii która płynie z rodziny która jest podstawowym elementem naszej tutaj egzystencji. Chciałbym byśmy wiele ciepła czerpali z rodziny ale również dawali rodzinie. Dawali sobą, naszym dobrem uśmiechem i każdym gestem który każdego dnia można czynić. Spróbujmy Drodzy Państwo by to Boże Narodzenie przed którym jesteśmy by ono rozciągnęło się na cały nadchodzący Nowy Rok. Żeby dobro każdego dnia gościło w naszym domu, w naszym sercu, by sprawiało wiele radości z tego, że się otrzymuje ale również daje. To ogromnie ważny element w naszym życiu […] niech Pan Bóg obdarza wszystkich swoim błogosławieństwem, byśmy dostrzegali jego obecność każdego dnia, wszystkiego dobrego na okres świąt
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...