Święty Mikołaj w bocheńskim muzeum

dodano: 2013-12-07 12:28 | aktualizacja: 2013-12-10 17:20
autor: Barbara Jonak | źródło: własne

Muzeum im. Stanisława Fishera w Bochni W dniu swoich imienin św. Mikołaj pojawił się ze swoją świtą w progach bocheńskiego muzeum. O godzinie 17.30 dnia 6 grudnia 2013 roku salę Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni wypełniły się gośćmi oczekującymi na spotkanie ze św. Mikołajem.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Spotkanie poprowadził p. dyrektor Jan Flasza. Rozpoczęło się ono od nadanie wyróżnienia „Benefactor Musei 2013" osobie szczególnie zasłużonej dla muzeum. Następnie w świąteczny, refleksyjny nastrój wprowadziły piosenki skomponowane przez prof. Andrzeja Zaryckiego do słów Andrzeja Pacuły i Henryka Rejmera w wykonaniu Adrianny Zborowskiej, przy fortepianie Walentyn Dubrowskij (akompaniator).

Po tym świątecznym, pięknym muzycznym akcencie  p. dyrektor Jan Flasza w oparciu o historię rodziny Chodorowskich, kapelmistrzów orkiestry dętej kopalni soli w Bochni, prezentował pokaz ciekawych unikatowych zdjęć. Fotografie te stały się też kanwą do przypomnienia ciekawej postaci w historii miasta Bochni Antoniego Langera -  założyciela i pierwszego kapelmistrza Orkiestry Górniczej.

Św. Mikołaj w Bochni


Kulminacyjnym punktem spotkania była oczywiście wizyta św. Mikołaja. Gość w towarzystwie swojej „anielsko-diabelskiej” świty (uczennice bocheńskiej szkoły podstawowej) przybył z workiem oznaczonym bocheńskim herbem pełnym prezentów. Tego roku można było otrzymać tradycyjne pierniki  z wizerunkiem św. Mikołaja oraz kalendarze bocheńskie na 2014 rok, książki i bryłki soli.

Przypomnijmy, że 6 grudnia 2001 roku odbyło się pierwsze takie spotkanie, podczas którego Jan Flasza wygłosił referat „Święty Mikołaj i Bochnia”. Od tej pory nieprzerwanie, co roku św. Mikołaj przybywa do muzeum z prezentami i dobrym słowem.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...