25.11 Marcin Meller w bocheńskiej bibliotece

dodano: 2013-11-19 11:59 | aktualizacja: 2013-11-20 16:21
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Biblioteka Bochnia

Biblioteka Bochnia Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie z Marcinem Mellerem – dziennikarzem, prezenterem telewizyjnym i pisarzem oraz promocję jego najnowszej książki "Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe" - 25 listopada 2013 r. (poniedziałek) o godz. 17.30Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Marcin Meller przez wiele lat pracował jako reporter w tygodniku "Polityka", gdzie zajmował się tematyką międzynarodową, polityczną i obyczajową. W latach 2003-2012 był redaktorem naczelnym polskiej edycji miesięcznika "Playboy". Od 2005 r. współprowadzi poranny program "Dzień Dobry TVN", przez wiele lat razem z Kingą Rusin, a od niedawna w parze z Magdą Mołek. Był gospodarzem autorskiej audycji "Mellina" w Roxy FM, nadawanego przez TVN w latach 2000 - 2002 reality show "Agent" i felietonistą "Wprost", od marca 2012 pisze felietony do "Newsweeka". Od czterech lat na antenie TVN24 prowadzi sobotni magazyn kulturalny "Drugie śniadanie mistrzów", w którym rozmawia z ludźmi kultury i shaw-businessu o wydarzeniach minionego tygodnia.

W 2012 roku wydał wspólnie z żoną Anną Dziewit – Meller swoją pierwszą książkę "Gaumardżos! Opowieści z Gruzji", w tym roku ukazała się druga książka autorstwa Marcina Mellera "Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe". Publikacja ta jest zbiorem najlepszych tekstów popularnego dziennikarza, z których czytelnicy dowiedzą się między innymi: dlaczego Marcin Meller został uznany za asystenta generała wojska polskiego, jak udawał rannego oficera polskiego batalionu, dlaczego księgowość w „Polityce“ nie rozliczyła mu skrzynki wódki z promu oraz dlaczego ważni politycy dzwonili do jego ojca, aby zmusił syna do wycofania tekstu z druku.

Ten zbiór reportaży tak zaopiniowano „Marcin Meller potrafi w dwóch zdaniach dotrzeć do sedna spraw, ale też zuchwale tropi absurdy i paradoksy współczesnego świata, konfrontuje kulturę zachodnią z tradycjami krajów Wschodu, w zdarzeniach życia codziennego dopatruje uniwersalnych zasad. A wszystko opowiada z właściwym sobie humorem, dystansem, ciętym językiem. Uzupełnia historie o prywatne dygresje i komentarze przyjaciół i wrogów. Poza felietonami i reportażami publikowanymi w prasie, w książce znajdują się również teksty zdradzające kulisy pracy dziennikarza, nieznane fakty i „afery“ związane z niektórymi kontrowersyjnymi wypowiedziami autora, inne historie mają swoją kontynuację „po latach" lub zostały skomentowane „świeżym okiem".”

Spotkanie odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książek Marcina Mellera.

Zapraszamy do sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5, wstęp wolny.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...