Bocheńskie obchody Święta Niepodległości

dodano: 2013-11-14 12:02 | aktualizacja: 2013-11-14 14:58
autor: Janusz Sulisz | źródło: bochnia.pl

pomnik_11_11 W Święto Niepodległości, 11 listopada 2013 roku przedstawiciele władz powiatu i miasta, licznie zgromadzone delegacje oraz mieszkańcy Bochni świętowali 95. rocznicę odzyskania niepodległości. Bocheńskie obchody rozpoczęła Msza Święta w Bazylice św. Mikołaja. Następnie po przemarszu w asyście ułanów oraz Orkiestry Górniczej Kopalni Soli Bochnia uroczystości przeniosły się pod pomnik „Poległym za Wolność 1914 – 1920”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrali: Poseł na Sejm RP Jan Ziobro, Starosta Bocheński Jacek Pająk oraz Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński. Kolejnym punktem był Apel Poległych odczytany przez starszego chorążego sztabowego Stanisława Janowskiego, po którym zgromadzone delegacje złożyły wiązanki kwiatów u stóp pomnika. Główne obchody Święta Niepodległości zakończyła uroczysta parada.Podobnie jak w latach ubiegłych w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. prof. Jerzego Żurawlewa w Bochni miało miejsce Wspólne Bochnian Śpiewanie „Na patriotyczną nutę”, w którym uczestniczyło ok. 250 osób. Natomiast w godzinach południowych w Miejskim Domu Kultury w Bochni przeprowadzony został Turniej Szachowy "Niepodległość 2013", a 9 listopada w sali sportowej PSP nr 4/II LO w Bochni odbył się Turniej Koszykówki Dziewcząt z rocznika 2001.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...