Tłumy na spotkaniu z Hołownią

dodano: 2013-11-14 11:19 | aktualizacja: 2013-11-14 14:22
autor: Janusz Sulisz | źródło: inf. wł.

28 października Szymon Hołownia był gościem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni, przyciągając tłumy czytelników i widzów zafascynowanych książkami i osobą autora. Jego postać  oraz  wnikliwe, interesujące czasem nacechowane ironią spojrzenie na otaczającą rzeczywistość i religię były okazją do promocji jego najnowszej książki napisanej wspólnie z Marcinem Prokopem.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Szymon Hołownia na wstępie spotkania podkreślił, że najnowsza książka jest bardzo osobista, w której się odsłania jako człowiek i chrześcijanin. Rozmowa na temat nowo wydanej książki zapoczątkowała ożywioną  dyskusję. Dotykała ona wielu rozległych tematów od codzienności aż do boskości. Relacjami między ludzkimi czy problemami ze współczesnym pojęciem chrześcijaństwa.Pytania stawiała nie tylko prowadząca spotkanie – dyrektor biblioteki p. Dorota Rzepka, ale również Szymon Hołownia zadawał przybyłym zaskakujące pytania, np.: „Czy po spotkaniu ze mną ludziom chce się żyć?” Wypowiedzi Hołowni cechowało nie tylko spore poczucie humoru, ale były też one pełne głębokiej refleksji.

W trakcie dyskusji Szymon Hołownia sporo czasu poświecił, by przybliżyć bochnianom założoną przez siebie w tym roku  Fundację Kasisi, opiekującą się Domem Dziecka w Zambii. Zachęcił tym samym słuchaczy do współpracy w prowadzonej działalności charytatywnej.

Wszystko to sprawiało, że spotkanie było ciepło odbierane przez zgromadzoną publiczność, która żywiołowo reagowała na prezentowane przez gościa opinie. Spotkanie zakończyło się podpisywaniem przez autora książek. Olbrzymia kolejka czytelników po autograf oraz trwające po spotkaniu dyskusje uczestników dowodzą, że poruszane w książkach tematy przyjmowane są nie tylko z życzliwością, ale też zaciekawieniem czytelników.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...