Bochniacy z pasją VIII – Trzy Bochnianki o zdobyciu Kazbeka

dodano: 2013-11-14 10:58 | aktualizacja: 2013-11-14 14:00
autor: Janusz Sulisz | źródło: inf. wł.

kazbek_mini_1 5 listopada wieczorem  w sali klubu Biblioteki w Bochni w ramach Spotkań z cyklu „Bochniacy z Pasją VIII”, wystąpiły trzy bardzo odważne Bochnianki – Ewa Majewska, Anna Migdał i Katarzyna Sieczka. Ku zaskoczeniu na to spotkanie przybyło mnóstwo zainteresowanych mieszkańców Bochni, w tym jeden z zastępców burmistrza. Panie z pasją opowiadały o przebiegu sierpniowej wyprawy do Gruzji, na jeden z najwyższych szczytów Kaukazu – Kazbek o wysokości 5047 m npm.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


Panie same wpadły na iście szalony pomysł wyprawy na górę Kazbek, która sprawiła już nie jednemu wspinaczowi dużo problemów. Zdobyły kilku sponsorów i poleciały przez Kijów do Tblilisi – stolicy Gruzji, by rozpocząć tę wyprawę 22 sierpnia 2013, ruszając w góry Kaukazu z gruzińskim przewodnikiem. Bochnianki dotarły do dawnej, radzieckiej stacji meteo, zwaną też Chatką Betlejemską na wysokości 3563 m npm, który jest bazą do wejścia na Kazbek oraz schroniskiem dla wspinaczy (najwyżej położony budynek w Gruzji).

W dawnej bazie przechodzi się aklimatyzację i czeka na dobrą pogodę, aby wejść na Kazbek (na tej wysokości jest już mało tlenu w powietrzu). Paniom we znaki dała się choroba wysokościowa, która nie pozwoliła dwóm Paniom (Ewie i Ani) wejść na Kazbek – zdobyła go jedynie Katarzyna Sieczka w towarzystwie przewodnika.Nie to jednak było ważne, ale upór i odwaga trzech Pań. Bochnianki prezentowały swoje zdjęcia i filmy z wyprawy do Gruzji, opowiadając o Kaukazie, Gruzji i Gruzinach, a także odpowiadając na pytania. Po zakończeniu otrzymały gromkie brawa i róże.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...