5.11 Bochniacy z pasją VIII – wyprawa na Kazbek

dodano: 2013-11-14 00:20
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: Inf. własna

Burmistrz Miasta Bochnia wraz z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Bochni zapraszają na ósme spotkanie z cyklu „Bochniacy z pasją”, podczas którego „Dziewczyny z pasją” opowiedzą o swojej wyprawie na Kazbek – 5 listopada 2013 r., godz. 18.00 sala klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5. Wstęp wolny.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Warto spotykać w życiu ludzi z pasją. Pasją, która nie tylko inspiruje, ale daje milion powodów do radości, choć i uczy pokory, jak przezwyciężać strach i zwykłe ludzkie słabości. Do takich osób należą trzy Bochnianki – Ewa Majewska, Katarzyna Sieczka i Anna Migdał, które nazywają siebie „Dziewczynami z pasją”, a ich hobby stały się podróże i górskie szczyty.

Bocheńska flaga na Kazbeku!

22 sierpnia 2013 roku wyruszyły na swoją kolejną wyprawę, której celem był jeden z najwyższych szczytów Kaukazu, pokryty lodem, wznoszący się na 5047 m. n. p. m. Kazbek. Pogoda podczas wejścia na szczyt dopisała, ale choroba wysokościowa nie pozwoliła na zrealizowanie celu wszystkim dziewczynom. Na Kazbek, zaopatrzona w bocheńską flagę, weszła jedna z „Dziewczyn z pasją” – Katarzyna Sieczka.

Kazbek – lodowy książę Kaukazu.

To jeden z najpiękniejszych i najbardziej imponujących szczytów w Gruzji, położony we wschodniej części centralnego Kaukazu od lat fascynuje amatorów górskich wspinaczek. Dziewczyny zachwyciła również Gruzja – kraina fantastycznych gór, pysznego jedzenia, słynnego wina, najdłuższych toastów na świecie i otwartych, gościnnych ludzi. Swoimi niezapomnianymi wrażeniami, zmaganiami z nieokiełznaną przyrodą i własnymi słabościami, a nade wszystko swoją pasją do gór pragną podzielić się ze słuchaczami podczas spotkania w bocheńskiej Bibliotece.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych - wstęp wolny.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...