CFI-24- informacyjny kanał francuski

dodano: 2003-05-20 11:45 | aktualizacja: 2003-05-20 11:48
autor: Janusz Sulisz | źródło: TS

francja_flaga_sk.jpg Zapowiadany przez rząd francuski nowy, ogólnoświatowy kanał informacyjny rodem z Paryża otrzymał swoją nazwę. W skrócie będzie nazywał się CFI-24 od Canal France International. Jego zadaniem jest konkurowanie z amerykańskimi i brytyjskimi kanałami informacyjnymi.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
14 maja podano do publicznej informacji nazwę CFI-24 - francuskiego konkurenta CNN i BBC. CFI-24 otrzymał mandat do głoszenia światu francuskiego punktu widzenia na bieżące wydarzenia. Ostatnio niewielu liczy się z tym punktem widzenia, bo nieoczekiwanie Francuzi próbują przeciwstawić się w tym punkcie widzenia potęgom USA i Wielkiej Brytanii. Sprawa wojny w Iraku wyraźnie nadwyrężyła opinie o Francji, która nie potrafiła dotrzeć informacyjnie w sposób skuteczny by być poważanym.

Pytanie czy jeden francuski kanał informacyjny coś tu zmieni? Zapewne niewiele.

CFI-24 powstanie przy współpracy prawie wszystkich firm, które mogą pomóc przy jego produkcji: France Télévisions, RFI, RFO, Arte France, l'AFP, TV5, EuroNews, LCI należący do TF1 oraz informacyjny iTélé produkowany przez Canal+. Budżet CFI-24, to 100 mln euro. Kanał ma być nadawany w wersjach francuskiej, angielskiej i arabskiej, a później po ekspansji na cały świat także hiszpańskiej, portugalskiej i manadarin.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...