Kolejne spotkanie AEPOC

dodano: 2003-04-02 10:10 | aktualizacja: 2003-04-02 11:15
autor: Anna Sulisz | źródło: AEPOC

aepoc_logo_sk.jpg 21 marca w Monachium odbyło się kolejne cokwartalne spotkanie antypirackiej organizacji AEPOC, która oczekuje od Komisji Europejskiej przyjęcia sprawozdania dotyczącego lepszej ochrony płatnej telewizji i usług kodowanych. Ma to pomóc w efektywniejszej walce z szerzącym się piractwem.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na spotkaniu AEPOC w Monachium szefowie europejskich potentatów telewizji cyfrowej uzgodnili, że nadchodzące przyjęcie sprawozdania Komisji Europejskiej co do Conditional Directive Access zagra decydującą rolę w przyszłej walce z piractwem pay-TV.

AEPOC (European Association dla Protection Encrypted Works & Services) reprezentuje 28 dostawców usług i nadawców. AEPOC oczekuje, że sprawozdanie zostanie przyjęte już w kwietniu 2003 roku.

Dyrektywa 98/84 o prawnej ochronie usług dostępu warunkowego weszła w życie w 1998r. i miała być wprowadzona w życie przez członków Unii Europejskiej do 2000r. Jednak część członków (Hiszpania) nadal nie spełniła wymagań dyrektywy. Dzisiaj rzeczywistość zasadniczo dogoniła potrzeby wprowadzenia tej dyrektywy. Nowe formy piractwa rozwinęły się bardzo szybko, a proceder jest trudny do ścigania.

AEPOC oczekuje, że sprawozdanie będzie następnym krokiem w walce z piractwem i propozycją zmian w Conditional Directive Access, by dostosować to do wyzwań wynikających z technologicznego rozwoju, a szczególnie rozpowszechniania pirackich treści przez Internet.

Wskazano Internet, jako główne zagrożenie dla platform, nadawców oraz właścicieli systemów dostępu warunkowego. Internet jest popularną platformą dla piratów, do błyskawicznego rozprowadzania nielegalnyche kodów dostępu i aktualizacji do nielegalnego oprogramowania.

W Monachium przyjęto w poczet członków AEPOC turecką platformę Digiturk, nadającą z Eutelsata W3 - 7E. Następne spotkanie AEPOC będzie miało miejsce w Portugalii w czerwcu 2003 roku.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...