Datcom DVB-T dla Niemiec

dodano: 2003-03-28 11:53 | aktualizacja: 2003-03-28 13:00
autor: Janusz Sulisz | źródło: www.datcom.com.pl

datcom_logo_sk.gif Polak potrafi także w dziedzinie produkcji sprzętu do odbioru telewizji cyfrowej - opanowanej przez firmy dalekowschodnie. Żywiecka firma Datcom podjęła się produkcji 40 tysięcy cyfrowych odbiorników dla niemieckiej telewizji naziemnej. Od początku roku Datcom działa w nowym wydajnym zakładzie.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
To miłe zaskoczenie, że Datcom będzie produkował 40 tysięcy odbiorników dla działającej już w Niemczech naziemnej telewizji cyfrowej. Odbiorniki Datcom 1000 w najbliższych 8 tygodniach mają trafić w okolice Berlina. Odbiorniki cyfrowe Datcoma dla polskiej telewizji naziemnej są obecnie testowane m.in. w Łodzi i w Warszawie.

Nowo zbudowany zakład Datcoma w Żywcu przy ulicy Bielów 18 jest w nowoczesnym budynku o powierzchni 2250 m2.

Nowy zakład pozwoli na zwiększenie produkcji cyfrowych odbiorników, oraz stworzy lepsze warunki dla działu konstrukcyjnego, który został powiększony czterokrotnie. Dział produkcyjny uzyskał nową powierzchnię produkcyjną o najwyższym standardzie. Datcom ma zamiar wyprodukować w tym roku aż 300 tysięcy różnych odbiorników cyfrowych. Okazuje się, że nowa linia i siedziba jest zbyt mała, a szef Datcoma - Janusz Michniowski planuje już drugi zakład produkcyjny.

Jeszcze przed Wielkanocą Datcom zapowiada do swoich odbiorników nowe oprogramowanie 8.00 z nową poprawioną grafiką. Datcom wyprodukował też interesujący odbiornik satelitarno- naziemny Datcom 2000ST, mogący odbierać kanały cyfrowej telewizji satelitarnej i naziemnej - Datcom 2000ST.

Jeśli w najbliższym czasie w 8 kolejnych dużych miastach polskich (m.in.Bielsko-Biała, Katowice, Kraków) zainstalowane zostaną testowe nadajniki DVB-T, to będzie można już korzystać z 5 testowych kanałów: TVP1, TVP2, TVP3, Polsatu i TVN. Wtedy mogą zacząć cieszyć się zainteresowaniem odbiorniki takie, jak Datcom 2000ST, ponieważ 5 kanałów naziemnych, a zwłaszcza 3 kanały TVP doskonale uzupełniłyby satelitarny 15 odbiór polskich kanałów FTA.

Obecnie niedoceniany w Polsce DVB-T wkrótce może stać się poważną konkurencją dla odbioru satelitarnego. Cyfrowe multipleksy naziemne muszą i tak zastąpić analogowy odbiór naziemny. Dziwi fakt, że polski rząd zapomniał o potrzebie rozwoju DVB-T w Polsce, bo wokół nas wszystkie kraje albo mają naziemną telewizję cyfrową (Niemcy), testują (Czesi), albo planują jej uruchomienie - ostatnio informowano, że Białoruś może nas wyprzedzić!

Rynek polski DVB-T oceniam wstępnie na 1 milion widzów do 2008 roku! Warunek, to bezpłatna i tania platforma DVB-T z tunerem za max.300-400zł.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...