Setanta kontra BBC

dodano: 2003-03-23 20:02 | aktualizacja: 2003-03-23 20:33
autor: Anna Sulisz | źródło: www.setanta.com

setantasports_logo_sk.jpg Setanta - irlandzki nadawca kanałów PPV może podać do sądu BBC. Powodem są plany angielskiej telewizji publicznej by nadawać kanały BBC jako niekodowane z Astry 1D. Transmisje szkockiej ligi piłki nożnej byłyby dostępne za darmo na terytorium Irlandii i Wielkiej Brytanii.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Setanta zapłaciła 1,4 miliona funtów za prawa transmisji 38 meczów ligi szkockiej oraz za wyłączne prawo pokazania 18 meczów innych angielskich drużyn w ciągu sezonu (do których prawa w Wielkiej Brytanii ma tylko BSkyB).

Jeśli BBC nadawałoby swoje wszystkie kanały niekodowane, to na regionalnym kanale BBC Scotland byłyby transmisje ligi szkockiej, co nie podoba się Setancie, bo straci widzów w Irlandii. Setanta Sport Europe nadaje z 28,2E z 11,623H (SR=27500, FEC=2/3)- jest kodowana w NDS-VideoGuard.

Prawdopodobnie Setanta będzie sądził się o wyrównanie strat, które może ponieść w wyniku posunięcia BBC. W tej sytuacji BBC rozmawia i negocjuje ze szkocką ligą, aby znaleźć najlepsze wyjście z tej sytuacji. Pojawia się coraz więcej problemów z zapowiadanym wyjściem BBC z kodowania w NDS-VideoGuard w platformie Sky Digital.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...