Satelita Inmarsat nad Irakiem

dodano: 2003-03-21 16:07 | aktualizacja: 2003-03-21 16:23
autor: Anna Sulisz | źródło: Washington Post

Inmarsat Mająca siedzibę w Wielkiej Brytanii firma satelitarna, zapewnia przesył informacji z Iraku na potrzeby prasy i wojska. Według raportu opublikowanego w Washington Post, firma Inmarsat przekierowała jednego wolnego satelitę na Środkowy Wschód. Zarówno firmy medialne, jak i wojsko, są bardzo zainteresowane usługami Inmarsata, ponieważ satelita może przekazywać wiele ścieżek audio i przekazów video.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Media płacą tylko 1,5 euro/minutę przekazu dźwiękowego i 6 euro za minutę przekazu video. Inmarsat nie chce podpisywać umów z mediami na zagwarantowanie dostępu do satelity, bo uważa się, że mogą nastąpić zaniki zasięgu, związane z odmową pokrycia powierzchnii Iraku przez satelity.

Podobno Pentagon, dwoi się i troi, aby uzyskać dostęp do komercyjnych satelitów, aby wypełnić luki w sieci swoich wojskowych satelitów. Wojskowi oceniają, że zapotrzebowanie na pojemność satelitów znacznie zwiększyła się, bo nowe systemy łączności i przekazu w armii USA stosowane w Iraku będą dziesięciokrotnie większe od tych, potrzebnych 12 lat temu podczas pierwszej wojny w Zatoce Perskiej.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...