Niekodowane Radio dla Ciebie na Astrze

dodano: 2003-02-05 16:25 | aktualizacja: 2003-02-06 11:16
autor: Janusz Sulisz | źródło: SES Astra

Radio dla Ciebie - nieaktualne !!! Kolejny niekodowany program radiowy poszerza ofertę programów cyfrowych z satelitów Astry. Od 5 lutego regionalna rozgłośnia Polskiego Radia - Radio dla Ciebie jest dostępne na transponderze 57 Astry-19,2E. Stacja stara się stosować nowatorskie rozwiązania techniczne w celu poprawienia jakości odbioru i zwiększenia zasięgu radia RDC.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Polska regionalna rozgłośnia radiowa "Radio dla Ciebie" (RDC) i SES Astra poinformowały o zawarciu długoterminowej umowy na transmisję programu RDC z satelity Astry z pozycji 19,2E. Od 5 lutego 2003 niekodowany program RDC można odbierać w formacie DVB z transpondera nr 57 (10832,25 MHz; polaryzacja pozioma)- są tam już polskie stacje telewizyjne Polonia 1, Tele5 i TV Puls.

Oferta polskich, niekodowanych kanałów ma być stopniowo uzupełniana na Astrze, choć dla przykładu RMF FM nie zdecydował się na wejście na Astrę ze względu na ...koszty, wybierając dodatkowo (zakodowaną) obecność w platformie Polsatu Cyfrowego z Hot Birda.

Radio dla Ciebie, to regionalna rozgłośnia Polskiego Radia, a pod obecną nazwą emituje swój program od 1994. Docelową grupę stanowią mieszkańcy Mazowsza w przedziale wiekowym 25-49 lat. Rozgłośnia nie tylko wypełnia misję radia publicznego, czyli prezentuje audycje publicystyczne, kulturalne i edukacyjne, ale podejmuje próbę integracji Mazowsza i jego mieszkańców. Elementy programu - muzyka, informacje, porady - służą zaspokojeniu potrzeb i upodobań słuchaczy i powstają przy ich czynnym udziale.

Andrzej Budzyński - prezes Radia dla Ciebie powiedział:

"Transmisja naszego programu z satelity Astra to dowód, iż nasza stacja stara się stosować nowatorskie rozwiązania techniczne w celu poprawienia jakości odbioru i zwiększenia zasięgu radia RDC. Przywiązujemy również dużą wagę do nowych możliwości technologicznych, jakie daje transmisja z Astry, a mianowicie możliwość odbioru przez indywidualne odbiorniki cyfrowe oraz ekrany i głośniki komputerów osobistych, które są przystosowane do odbioru naszego radia drogą satelitarną w cyfrowym formacie DVB MPEG 2 – co jest możliwe całkowicie bezpłatnie, w przeciwieństwie do płatnych programów kodowanych."
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...