Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ciągu ostatnich kilku lat członkowie Unii Europejskiej nie zdołali spełnić wszystkich punktów dyrektywy 98/84, bowiem dotyczą one nowych form piractwa, które cały czas ewoluują i dotyczą coraz to nowszych form biznesu w związku z rozwojem technologicznym oprogramowania, hardware i Internetu.
Prezydent organizacji - Jean Grenier, zadeklarował:
"obecnie istnieją dwa oblicza Internetu:
jest to bardzo efektywna platforma dla dystrybucji i dostępu do kodów i kart pirackich. Z drugiej strony, waga Internetu dla platform biznesowych np. płatność za serwisy PPV, przekaz informacji dla abonentów, jak również wewnętrzy i zewęetrzny zasięg będzie znacząco zwiększał się w następnych latach."
Dla jego kulturowego i ekonomicznego rozwoju, ten ważny segment musi działać pod kontrolą i protekcją odpowiednich uwarunkowań prawnych. W związku z tym AEPOC zadecydował dołączyć punkty dotyczące protekcji także tych punktów do dyrektywy dotyczących serwisów kodowania które są oparte na Internecie (Internet Protocol (IP)).
Zgromadzenie zaznaczyło również swoją obecność w związku z rosnacą ilością odbiorników z wbudowanym Universal Conditional Access (UCAS). Te urządzenia zawierają chipy, które wraz z nielegalnym oprogramowaniem pozwalają na dekodowanie większości obecnie dostępnych systemów kodowania. W związku z walką z piractwem grupa zdecydowała się stworzyć odpowiednie prawo, aby ukarać tych, którzy korzystają z nielegalnego oprogramowania, aby zwiększyć ilość systemów kodowania w swoim odbiorniku.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.