„Dystopia oczami kina” w lipcu w Warner TV

dodano: 2022-06-30 18:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: Warner Bros. Discovery

Warner TV Polska W lipcu br. kanał Warner TV poleca swoim widzom w ramach pasma „Dystopia oczami kina” takie produkcje filmowe jak „Zakochany bez pamięci”, „Ludzkie dzieci”, „Interstellar” i „Ex Machina”.

Warner TV Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Dystopia oczami kina” w Warner TV:

Jak zapowiada nadawca, Alicia Vikander, Kate Winslet, Jim Carrey, Oscar Isaac, Matthew McConaughey - to tylko kilka z wielu gwiazd, które wystąpią w filmach z serii „Dystopia oczami kina” w kanale Warner TV. Produkcje o futurystycznych światach będą emitowane od czwartku, 7 lipca br.

Jim Carrey, znany z komediowych hitów, w filmie „Zakochany bez pamięci” (emisja w czwartek, 7 lipca br. o godzinie 20:45) wykazał się talentem do występów w produkcjach dramatycznych. Aktorskim przełomem w jego karierze była główna rola w „Truman Show”: został doceniony przez publiczność i krytyków. Wcielił się w bohatera, który odkrywa, że jest uczestnikiem groteskowego reality show, a jego życie to iluzja. Jim Carrey powtórzył swój sukces występem w dystopijnym filmie Michela Gondry’ego. Opowiada on o parze po rozstaniu: Clementine (w tej roli Kate Winslet) chce zapomnieć o byłym partnerze, Joelu (Jim Carrey) i postanawia poddać się zabiegowi wymazania go z pamięci. W ramach odwetu on również pragnie usunąć ją ze swoich wspomnień. W trakcie zmienia jednak zdanie, a ta emocjonalna decyzja odwraca koleje ich losu.

Odmiany w karierze szukał również reżyser Alfonso Cuarón, znany z różnorodności w doborze filmowych gatunków. W produkcji „Ludzkie dzieci” (emisja w czwartek, 14 lipca br. o godzinie 21:05) przygląda się problemowi zaludnienia. W alternatywnym świecie mieszkańcy Ziemi tracą zdolność do płodzenia dzieci. Pewnego dnia okazuje się, że istnieje jedna kobieta, która zaszła w ciążę: to Klee (Clare-Hope Ashitey). Wtedy Theo Faron (Clive Owen), niegdyś aktywista, zostaje poproszony przez byłą żonę (Julianne Moore) o przewiezienie ciężarnej w bezpieczne miejsce. Bohaterowie rozpoczynają pościg z czasem i własnymi, ludzkimi słabościami.

Nowatorską wizję zaprezentował Christopher Nolan. Znany z dystopijnych i futurystycznych przemyśleń twórca w filmie „Interstellar” (emisja w czwartek, 21 lipca br. o godzinie 20:55) pokazał widzom świat, gdzie ludzkość traci miejsce do życia po zniszczeniu klimatu Ziemi. Grupa naukowców wybiera się w podróż, by znaleźć nowy dom dla mieszkańców planety. Odbywa się ona w nowo odkrytej czasoprzestrzeni. Choć dla bohaterów ta misja może stać się wyprawą samobójczą, podejmują heroiczne wyzwanie na rzecz dobra reszty populacji.

Pasmo zakończy „Ex Machina” (emisja w czwartek, 28 lipca br. o godzinie 20:50): film jednego z obecnie najbardziej rozchwytywanych reżyserów, Alexa Garlanda. Główny bohater to ekscentryczny milioner Nathan (Oscar Isaac), właściciel wielkiej korporacji. Jeden z jego pracowników (Domnhall Gleeson) wygrywa wewnętrzny konkurs firmy i w nagrodę zostaje zaproszony do willi szefa. Na początku podwładny sądzi, że bogacz jedynie tworzy nowoczesne technologie, ale w pewnym momencie wychodzi na jaw prawda: Nathan produkuje roboty myślące i czujące jak ludzie, a w tym nieprzeciętnie inteligentną Avę (Alicia Vikander). Nie spodziewa się, że maszyny mogą zbuntować się przeciwko twórcy.

Filmy w paśmie „Dystopia oczami kina” będą emitowane w każdy czwartek lipca br. (więcej tutaj)
 
Alicia Vikander w filmie „Ex Machina”, foto: Everett Collection
Alicia Vikander w filmie „Ex Machina”, foto: Everett Collection


„Dystopia oczami kina” - emisja w czwartki (od 7 lipca 2022 roku) około godz. 20:45 w Warner TV.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...