TVP GO w testowym multipleksie DVB-T2 HEVC

dodano: 2022-02-01 14:02 | aktualizacja: 2022-02-01 15:10
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

TVP GO 1 lutego br. w miejscu TVP Stream w testowym multipleksie DVB-T2 Telewizji Polskiej pojawił się TVP GO. Tak naprawdę zmieniona została tylko nazwa w LCN i plansza pokazująca się osobom na urządzeniach bez telewizji hybrydowej HbbTV, gdyż nadal dostępna jest tu dotychczasowa aplikacja HbbTV „TVP - Telewizja Naziemna”. Za to dostajemy informację, że planowany serwis TVP GO będzie posiadał funkcje catch up TV do 7 dni wstecz, timeshift i restart, a także oferował znacznie więcej kanałów TVP na żywo niż aktualnie TVP Stream.

TVP GO


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVP GO (dotychczas pod nazwą TVP Stream HEVC) jest dostępny na pozycji LCN 88 w eksperymentalnym MUX DVB-T2 HEVC (dawniej to miejsce zajmował kanał TVP 4K). Można tam podejrzeć logo TVP GO, które jest identyczne jak to zgłoszone 15 stycznia br. do Urzędu Patentowego RP.

TVP GO ma być serwisem OTT, czyli będzie można z niego korzystać nie tylko w telewizji hybrydowej HbbTV, lecz także poprzez przeglądarki internetowe oraz za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne i smart TV.

Jak informuje plansza TVP GO, nowy serwis będzie umożliwiał zatrzymywanie i wznawianie, odtwarzanie od początku, oglądanie kanałów do 7 dni wstecz; wszystko to bez żadnych opłat.

Zgodnie z planszą, w TVP GO dostępne mają być kanały: TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Sport, TVP Kobieta, TVP ABC, TVP Dokument, TVP Polonia i wiele innych, a także obszerna biblioteka treści od TVP i innych dostawców.

Aktualnie TVP Stream obejmuje streaming na żywo kanałów: TVP Info, TVP World, TVP Kultura 2, TVP eSzkoła Domowe Przedszkole, TVP Historia 2, Msze Św. z Jasnej Góry, TVP Polonia, TVP Wilno, 16 regionalnych wersji TVP3 oraz TVP Parlament i TVP Parlament Senat, więc zapewne i te kanały będzie można znaleźć w TVP GO.

Przypomnijmy, że 9 grudnia ub.r. Telewizja Polska zarejestrowała domenę internetową tvpgo.pl (aktualnie nic tam się nie ładuje), a jak niedawno ustalił „Press”, start TVP GO jest planowany na pierwszy kwartał tego roku, czyli do końca marca.
 
Pod serwisem TVP GO w MUX-ie testowym DVB-T2 HEVC TVP nadal melduje się „TVP - Telewizja Naziemna”
Wybrane kanały i treści dostępne dziś w TVP Stream
Plansza TVP GO
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...