TVP rezygnuje z uruchomienia TVP Teen?

dodano: 2022-01-26 11:32
autor: Anita Kaźmierska | źródło: KRRiT/TVP/satkurier.pl

Telewizja Polska TVP Z zatwierdzonej w styczniu br. przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji zmienionej Karty powinności Telewizji Polskiej S.A. na lata 2020-2024 wynika, że nadawca publiczny całkiem zrezygnował z uruchomienia kanału TVP Teen. Zapowiedź ewentualnego startu tej stacji była zawarta w projekcie Karty powinności z lipca ub.r., jednak w nowym dokumencie już się nie znalazła. Miał to być program skierowany głównie do dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat. Jednocześnie TVP podtrzymuje plany uruchomienia kanałów TVP Muzyka i TVP Nauka.

TVP Teen


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na podstawie upoważnienia wynikającego z uchwały KRRiT z 13 stycznia br. przewodniczący KRRiT, Witold Kołodziejski, 21 stycznia zawarł z Telewizją Polską porozumienie w sprawie ustalenia zmienionej Karty powinności TVP S.A. na lata 2020-2024.

Nie będzie TVP Teen?

W opublikowanym dokumencie zabrakło wzmianki o planach uruchomienia kanału TVP Teen, którego głównym celem miało być pełnienie funkcji w zakresie edukacji i rozrywki dla starszych dzieci i młodzieży, realizowanych także w ramach powiązanego z kanałem serwisu online. Kluczowymi gatunkami TVP Teen miały być: audycje edukacyjne o charakterze poznawczym, filmy i seriale animowane, filmy i seriale fabularne dla dzieci i młodzieży. Według poprzednich planów, budżet TVP Teen na 2022 roku miał wynieść 15,323 mln zł, a w latach 2023 i 2024 po 20 mln zł.

TVP Nauka i TVP Muzyka nadal w planach

TVP nadal podtrzymuje plany uruchomienia w 2022 roku kanałów TVP Nauka i TVP Muzyka, o charakterze odpowiednio edukacyjnym i muzyczno-rozrywkowym. Ich budżety na ten rok miałyby wynieść: 40 mln zł i 20 mln zł.

TVP Nauka ma być kanałem o charakterze edukacyjnym. Na jego ofertę składać się mają audycje edukacyjne, publicystyczne i filmy dokumentalne skoncentrowane na treściach szeroko pojętej nauki oraz historii nauki. Emitowane o szerokim spektrum tematycznym, w tym treści medyczne (zdrowotne), techniczne, technologiczne, biologiczne i przyrodnicze, jak również badawczo-kulturowe. Charakter edukacyjny kanału realizować mają m.in. audycje wyjaśniające zmiany zachodzące na naszej planecie oraz promujące działania mające na celu jej ochronę, w tym w zakresie segregacji odpadów, ograniczenia emisji zanieczyszczeń, innowacyjnych technologii energetycznych. Program miałby także wspierać promowanie polskiej myśli technicznej oraz dorobku i potencjału polskiej nauki.
 

Zgodnie z zapisami Karty powinności, TVP Muzyka ma być kanałem o charakterze muzyczno-rozrywkowym. W jego ofercie mają znaleźć się audycje prezentujące różnorodne gatunki muzyczne, teledyski, koncerty oraz filmy dokumentalne i fabularne, obejmujące tematyką muzykę i/lub artystów muzyków, kompozytorów, itp., jak również historię twórczości muzycznej.

Niższe szacunki kosztów zadań TVP realizowanych w ramach misji

Ponadto TVP obniżyła szacunki kosztów zadań realizowanych w 2022 roku w ramach misji z 3,023 mld zł do 2,899 mld zł (projekt Karty powinności z lipca ub.r. versus projekt z grudnia ub.r.). W ramach tej kwoty obniżono planowane na 2022 rok budżety niemal wszystkich bieżących anten TVP, poza TVP2, TVP Rozrywka, TVP Seriale, TVP HD, TVP Dokument i TVP 4K, których koszty tworzenia miałyby być wyższe niż to planowano w lipcu ub.r.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...