Adam Borowicz w bocheńskiej Bibliotece

dodano: 2019-10-30 20:06
autor: JS | źródło: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni

To je Borowicz. Podróże ze smakiem TVP Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie z Adamem Borowiczem - podróżnikiem, kucharzem, twórcą programu kulinarno-podróżniczego „To je Borowicz”, 5 listopada 2019 r., godz. 17:30, sala klubu Biblioteki. 

To je Borowicz. Podróże ze smakiem TVP


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Adam Borowicz - Ślązak z krwi i kości, pochodzi z Orzegowa, jednej z dzielnic Rudy Śląskiej, co przede wszystkim słychać, bo  mówi tylko śląską gwarą. Z zawodu jest budowlańcem. Jego wielką pasją jest gotowanie i odkrywanie nowych smaków. Kulinarnego bakcyla złapał już w dzieciństwie, a pierwszą nauczycielką była babcia.

Popularność zdobył dzięki internetowej serii „Jestem Borowicz”. Własny program kulinarno- podróżniczy to spełnienie marzeń Ślązaka. Jego program porównywany jest często z programem Roberta Makłowicza „Podróże ze smakiem”. 

Medialny potencjał Adama Borowicza szybko dostrzeżono w Telewizji Polskiej. Wielokrotnie gościł w popularnym paśmie „Pytanie na śniadanie”. Jest dwukrotnym laureatem „Osobowości Roku”, przyznawanej przez czytelników „Dziennika Zachodniego”- największej i najpopularniejszej gazety na Śląsku. Został doceniony w kategorii „Kultura” za promowanie śląskiej gwary.

Adam Borowicz to ciekawa, pełna pasji osobowość. Pokazał, że dzięki determinacji można osiągnąć sukces. Zrezygnował z pracy fizycznej i zaczął spełniać marzenia. Poprzez swój program telewizyjny stara się przekazać widzowi klimat danego miejsca, pokazać folklor, miejsca nietuzinkowe pełne niezwykłych ludzi i wspaniałej lokalnej kuchni. Siekanie, smażenie, pieczenie i duszenie to jego zamiłowanie. 

Spotkanie odbędzie się w ramach realizacji projektu „Audiobook kontra książki czyli z czym lepiej podróżować?” dofinansowanego przez Ministra Kultury  i Dziedzictwa Narodowego.

Zapraszamy. Wstęp wolny!
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...