IV Małopolski Przegląd Zespołów Artystycznych OSP

dodano: 2019-08-16 15:05
autor: JS | źródło: Starostwo Powiatowe w Bochni

Malopolski przeglad orkiestr OSP 2019 360px.jpg Już niebawem Bochnia rozbrzmi dźwiękami muzyki ludowej, pieśniami, przyśpiewkami, tańcem i barwnymi korowodami. Nie zabraknie również obrzędów ludowych. To wszystko dzięki IV Małopolskiemu Przeglądowi Zespołów Artystycznych działających przy OSP. Imprezie zaplanowanej na 25 sierpnia towarzyszyć będzie w tym roku Jarmark Produktów Regionalnych i Rękodzieła.

Malopolski przeglad orkiestr OSP 2019 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niemal tradycją stało się iż w ostatni weekend sierpnia do Bochni zjeżdżają z Małopolski artyści ludowi. Zespoły folklorystyczne, śpiewacze, kapele ludowe jak również kabarety, wystąpią na deskach amfiteatru, aby w radosny sposób świętować naszą tradycję i kulturę ludową podczas Małopolskiego Przeglądu. Impreza odbędzie się w niedzielę 25 sierpnia w Parku Rodzinnym Uzbornia w  Bochni od godz. 11:00 do 17:00. Swoją obecność zapowiedziało prawie 250 artystów z całej Małopolski.

Serdecznie zapraszam wszystkich na Przegląd. To święto kultury ludowej, które pokazuje wielkie bogactwo i różnorodność w strojach, pieśniach, muzyce, gwarze i zwyczajach. W  tym roku postanowiliśmy poszerzyć formułę imprezy i zaprosiliśmy do współpracy Koła Gospodyń Wiejskich, lokalnych rzemieślników i artystów.  Będzie można skosztować lokalnych produktów i zobaczyć tradycyjne rękodzieło - mówi starosta Adam Korta.

Przegląd  to przede wszystkim prezentacja dorobku artystycznego zespołów działających przy Ochotniczych Strażach Pożarnych oraz propagowanie i upowszechnianie kultury muzycznej w społeczeństwie. Wydarzenia takie kultywują tradycję i przekazują niematerialne dziedzictwo kultury ludowej nowym pokoleniom.  Ponadto spotkania te propagują wiedzę na temat działalności OSP oraz umożliwiają wymianę doświadczeń wykonawców biorących udział w tym wydarzeniu.

Konkurs ten organizowany jest już po raz czwarty i jest eliminacją Ogólnopolskich Spotkań Zespołów Artystycznych oraz do Festiwalu Piosenki Strażackiej.

Organizatorem przeglądu jest Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w partnerstwie z Starostwem Powiatowym w Bochni i Urzędem Miasta Bochnia. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Gazeta Krakowska, Radio RDN Małopolska, portal bochnianin.pl i bochniazbliska.pl oraz Informator Brzeski.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...