Wieczór poetycki Kazimierza Musiała

dodano: 2019-06-13 15:34 | aktualizacja: 2019-06-13 21:51
autor: Janusz Sulisz | źródło: Powiatowa i Miejska Biblioteka w Bochni

spokojna-przystan-kazimierz-Musial-360px.jpg Bocheńska Biblioteka zaprasza na wieczór poetycki Kazimierza Musiała i promocję jego trzeciego tomiku poezji „Spokojna przystań", 18 czerwca 2019 r. o godz. 18:00 w sali klubu Biblioteki, w ramach obchodów Dni Bochni.

Spokojna-przystan-tomik-kazimierz-Musiał-Bochnia-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kazimierz Musiał - poeta amator, śpiewa, gra na trąbce i perkusji. Jest członkiem Górniczej Orkiestry Dętej przy Kopalni Soli w Bochni. Cechuje go specyficzne spojrzenie na świat. Jest wnikliwym obserwatorem otaczającej nas rzeczywistości, dostrzega w niej rzeczy, których inni nie zauważają. Będąc na progu jesieni życia, zdecydował się otworzyć przed ludźmi, ukazując swoje wnętrze i rymowanym słowem przekazać swoje spostrzeżenia. Uważa, że dzień bez napisania przynajmniej jednego wiersza jest dniem straconym. W  swoim dorobku ma nagranego audiobooka i dwa tomiki wierszy  „Chciałbym Cię zabrać tam”, oraz „Tu jest nasze miejsce”. Trzeci, najnowszy tomik nosi tytuł „Spokojna przystań”. Swoje wiersze publikuje również w mediach społecznościowych, w kilku grupach poetyckich, gdzie ma wielu stałych czytelników. Jest także współautorem kilku antologii tych grup. 

Najnowszy tomik zatytułowany „Spokojna przystań” zawiera 92 utwory, napisane z wyczuciem i wrażliwością. Zręcznie uchwycone codzienne sytuacje, realia i fakty, obrazy zabarwione sporą dawką żartu, humoru, a niekiedy ironii. Wiersze zaskakują trafnymi spostrzeżeniami dotyczącymi ludzkich zachowań i przywar.

Wiersze z promowanego tomiku usłyszymy w interpretacji Jerzego Turka, oprawa muzyczna Małgorzata i Radosław Brydniakowie.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych 18 czerwca 2019 r. o godz. 18:00 do sali klubu Biblioteki, ul. A. Mickiewicz 5, wstęp wolny.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...