Bramownice zamontowane przy wiadukcie nad ul. Wygoda

dodano: 2019-02-26 15:52
autor: AK | źródło: UM Bochnia

bramownica wiadukt Wygoda Miasto zamontowało 26 lutego dwie bramownice przy wiadukcie nad ul. Wygoda. Do tej pory niektórzy kierowcy dużych, wysokich samochodów ciężarowych, pomimo prawidłowego oznakowania informującego o maksymalnej wysokości dopuszczalnej mogących się tam zmieścić pojazdów, uderzali w wiadukt, powodując z reguły spore uszkodzenia w naczepach pojazdów.

bramownica wiadukt Wygoda


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Urząd Miasta do zwracał się do PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. o dooznakowanie bramami U-10 wiaduktu kolejowego z obu stron. W odpowiedzi otrzymał pismo, że urządzenia bramowe stanowią osobną konstrukcję stawianą przed obiektem, którego dotyczy ograniczenie, a jego montaż leży po stronie zarządcy drogi przebiegającej pod wiaduktem. Wiadukt po modernizacji został wprawdzie oznakowany znakami pionowymi z obu stron przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., jednak pomimo tego wielu kierowców próbowało sforsować przeszkodę z opłakanym dla nich skutkiem.

Te nie aż tak liczne, ale jednak powtarzające się i groźne zdarzenia z udziałem tirów, które rozpruwały swoje naczepy na wiadukcie kolejowym, spowodowały reakcję Burmistrza Miasta Bochnia. Jako zarządca drogi, kierując się przesłankami zapewnienia jak najlepszego bezpieczeństwa w tym miejscu, burmistrz zlecił wykonanie urządzeń bramowych, które właśnie zostały zamontowane.

Trudne rozmowy z PKP, ustalenia terenowe i uzgodnienia techniczne oraz brak chętnych wykonawców wydłużały czas wykonania i zamontowania bramownic. W końcu jednak są i Urząd Miasta ma nadzieję, że skutecznie odstraszą i zmuszą do zahamowania przed wiaduktem tych kierowców, którzy nie zauważali do tej pory istniejących oznakowań i bezrefleksyjnie niszczyli swoje pojazdy, powodując jednocześnie duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Single UHD 4K S2X

Octagon SF8008 UHD 4K S2X odchudzona wersja nowego odbiornia UHD...

439 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 590 zł Więcej...

Miernik Amiko Multitracker 2 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

599 zł Więcej...