„Siatkarskie Plusy” w Polsacie Sport [wideo]

dodano: 2019-01-08 13:02
autor: Janusz Sulisz | źródło: polsatsport.pl

Siatkarskie-plusy-2019-gala-polsat-sport-360px.jpg Za nami 90 lat Polskiej Siatkówki. W sobotę 12 stycznia 2019 r. odbędzie się uroczysta gala Siatkarskie Plusy, podczas której podsumowanie zostaną najważniejsze wydarzenia tego okresu. Z tej okazji przygotowane zostały specjalne medale z wygrawerowanymi datami złotych sukcesów naszych drużyn narodowych. Transmisja gali w Polsacie Sport.

Siatkarskie-plusy-2019-gala-polsat-sport-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Sukcesów w historii Polskiej Siatkówki nie brakowało. Pierwszym wielkim osiągnięciem było mistrzostwo świata męskiej reprezentacji w 1974 roku. Dwa lata później ten sam zespół triumfował na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu. Od tamtej pory naszym ekipom nie udało się powtórzyć tego wyczynu.

- Mieliśmy niezwykle utalentowanych chłopaków w drużynie Wagnera, a potem długo nic. Dopiero po latach medale zaczęły się znowu pojawiać - powiedział MVP mistrzostw świata z 2014 roku Mariusz Wlazły.

 

Kolejne trofeum powędrowało do Polski za sprawą „Złotek" Andrzeja Niemczyka. W 2003 roku wygrały mistrzostwa Europy w Turcji, a dwa lata później powtórzyły ten wyczyn w Chorwacji. W 2009 roku w ślady pań poszli panowie i również zwyciężyli w mistrzostwach Starego Kontynentu.

Ostatnie lata przyniosły nam dwa złote medale MŚ wywalczone przez reprezentację mężczyzn. Bohaterem ostatniego mundialu był Bartosz Kurek, który został wybrany najlepszym polskim sportowcem 2018 roku.
 

Transmisja gali Siatkarskie Plusy w sobotę od godz. 19:00 w Polsacie Sport i na portalu Polsatsport.pl oraz od godz. 20:05 w Polsacie.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Siatkówka
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...

Dron Syma X15W Czarny (RTF)

219 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

850 zł Więcej...