Ludwik Węgrzyn uhonorowany w edycji Nagrody im. J. Regulskiego

dodano: 2018-10-09 22:13
autor: Janusz Sulisz | źródło: www.powiat.bochnia.pl

Ludwik_wegrzyn_bochnia_nagroda_360px.jpg Ludwik Węgrzyn, Prezes Zarządu ZPP uhonorowany w tegorocznej edycji Nagrody im. Jerzego Regulskiego. Obradująca we wrześniu br. Kapituła Nagrody im. Jerzego Regulskiego przyznała Ludwikowi Węgrzynowi wyróżnienie w kategorii „Aktywność Obywatelska".

Ludwik_wegrzyn_bochnia_nagroda_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nagrodę przyznano za szczególny wkład i zaangażowanie w rozwój samorządności lokalnej oraz czuwanie nad tworzeniem prawa związanego z ładem przestrzennym państwa jako samorządowiec, Prezes Zarządu ZPP, starosta bocheński oraz b. członek Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 8 października 2018 r. w warszawskim Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. 

- Czuję się zaszczycony, że znalazłem się imiennie w tym zacnym gronie. Otrzymałem wyróżnienie za pracę na rzecz samorządu lokalnego rozumianego w skali szczerszej niż powiat. Bowiem przez kilka lat byłem członkiem Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Pracowaliśmy nad porządkowaniem ładu przestrzennego i to ładu przestrzennego nie tylko w rozumieniu urbanistyczno-architektonicznym, ale także w rozumieniu społecznym
– mówi Ludwik Węgrzyn.


Nagroda imienia Jerzego Regulskiego została ustanowiona w 2016 roku przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich i jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w kreowaniu ładu przestrzennego i rozwoju samorządności terytorialnej.

Nagroda jest przyznawana w czterech kategoriach:

- w postaci wdrażania samorządności terytorialnej, planu lub projektu urbanistycznego, koncepcji przestrzennej, wizji rozwoju przestrzennego,inicjatywy obywatelskiej mającej na celu rozwiązanie lokalnych problemów, czy innego przedsięwzięcia o podobnym charakterze, 
realizacji dzieła

- w postaci wdrożenia koncepcji społecznej lub urbanistycznej mającej charakter przestrzenny oraz aktywności wzmacniającej samorządność terytorialną w Polsce oraz krajach które ją budują,wiedzy i upowszechniania

- w postaci pracy naukowej, publikacji, czy innej formy krzewienia lub poszerzania wiedzy związanej z samorządnością terytorialną, urbanistyką i ładem przestrzennym aktywności obywatelskiej - rozumianej jako inicjatywy i działania lokalnej społeczności lub osób przyczyniających się do rozwoju samorządności terytorialnej oraz podniesienia ładu przestrzennego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...