Umowa na rewitalizację centrum Bochni podpisana

dodano: 2018-09-26 14:49
autor: JS | źródło: UM Bochnia

Rewitalizacja_bochnia_umowa_2018_360px.jpg W poniedziałek 24 września 2018 r. w Urzędzie Miasta Bochnia dokonano podpisania umowy na realizację zadania pod nazwą Rewitalizacja centrum miasta – „Rynek OD-NOWA”. Tym samym miasto jest coraz bliżej wizerunkowej i funkcjonalnej odmiany Rynku i przylegających do niego ulic. W najbliższych dniach nastąpi przekazanie placu budowy wykonawcy inwestycji, którym w wyniku przetargu została Polskie Surowce Skalne Spółka z o.o. Grupa Budowlana.

Rewitalizacja_bochnia_umowa_2018_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Umowa na wykonanie rewitalizacji centrum podpisana

Wartym zaznaczenia jest fakt, że miasto Bochnia pozyskało znaczne dofinansowanie ze środków UE, wynoszące aż 14 622 131,35 zł. Wartość umowy podpisanej z wykonawcą wynosi 20 974 928,54 zł. 

Przedmiotem projektu jest rewitalizacja centrum miasta o powierzchni 1,83 ha.
 


Inwestycja zawiera następujące elementy:

    • przebudowę Rynku, obejmującą m.in. całkowitą wymianę nawierzchni płyty rynku z przywróceniem historycznych zarysów płyty i zaznaczeniem kształtu nieistniejącego już ratusza, montaż małej architektury, w tym ekspozycję brył soli, budowę fontanny, remont pomnika Króla Kazimierza Wielkiego wraz z iluminacją, nowe zagospodarowanie zielenią;
    • utworzenie dziedzińca miejskiego (woonerf) w północnej i wschodniej pierzei oraz z ulic Solnej i pl. Św. Kingi;
    • przebudowę/remont ciągów komunikacyjnych na przyjazne pieszym i rowerzystom w ulicach przyległych i sąsiadujących z Rynkiem.

W ramach projektu przewidziano również wymianę oświetlenia, iluminacje i doświetlenie obiektów, uporządkowanie istniejących miejsc parkingowych oraz remont infrastruktury podziemnej.

W wyniku realizacji obszar zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach, niewidomych i słabo widzących, niedosłyszących, niepełnosprawnych intelektualnie, a także osób starszych, rodziców z małymi dziećmi, osób z czasowymi ograniczeniami mobilności.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...