Górska Scena Letnia w Bochni

dodano: 2018-08-02 16:06
autor: AK | źródło: UM Bochnia

Górska Scena Letnia Podczas kolejnej odsłony Bocheńskiej Sceny Letniej, w piątkowy wieczór 3 sierpnia, przeniesiemy się w najwyższe góry świata, a wszystko to za sprawą bochnianina Szczepana Brzeskiego – zdobywcy Korony Ziemi oraz Sylwii Bajek – najmłodszej Polki na Lhotse, którzy zapraszają na wyjątkowe spotkanie górskie.

Górska Scena Letnia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zdobywanie gór wysokich potrafi być nieobliczalne, o czym w 2017 roku przekonał się Szczepan Brzeski. Wtedy to 50 metrów od szczytu Mount Everestu musiał podjąć trudną i gorzką decyzję o odwrocie.

Rok później jednak powrócił, aby spróbować jeszcze raz. W kwietniu 2018 roku pojawili się z Sylwią w Nepalu pełni wiary, że tym razem zdobędą ośmiotysięcznik! Dwa ośmiotysięczniki! Taki był plan.
 

Trzeba powiedzieć wprost – to było parcie na szczyt! Zdecydowane i skoncentrowane. Tak wielu mieszkańców Bochni i Powiatu Bocheńskiego trzymało za nas kciuki! Dziękujemy

– tak wyprawę wspomina zdobywca Korony Ziemi.

Teraz pragną oni podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
 

Chcielibyśmy, aby obok naszej opowieści z tegorocznego zdobycia Lhotse i Everestu pojawiło się jak najwięcej emocji, z którymi obcujemy w górach. Przygotowaliśmy dla Was pokazy sprzętu, degustacje żywności liofilizowanej i bliskie spotkania z kulturą i tradycją, którą spotykamy w Nepalu. Opowiemy też o innych szczytach m.in. Denali na Alasce i Mount Vinson na Antarktydzie

– zapowiada Szczepan Brzeski.

Będą zabawy i konkursy z nagrodami. To będzie prawdziwie Górski Wieczór!

Zapraszamy całe rodziny, 3 sierpnia na godz. 19:00, do Amfiteatru Parku Rodzinnego Uzbornia.

Planowany program:
godz. 19:00 – przygotowanie obozu – opowieści o przygotowaniach, o trudnych wspinaczkach, o kulturze tybetańskiej, o tradycjach mieszkańców Nepalu
godz. 20:30 – atak szczytowy – o wyprawie na Everest i Lhotse. W mroku nocy, zdjęcia z gór wysokich będą prezentowały się wyjątkowo! Całość wypełniona opowieścią z wyprawy!

Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się również z samochodami terenowymi, które udostępni OffRoad Garage Zdebski 4×4. Pojazdy będzie można zobaczyć już od godz. 18:00.

Organizatorem Górskiej Sceny Letniej jest Wydział Promocji i Rozwoju Miasta Bochnia.
Everteam 2018
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Turystyka
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...