Święto Policji w Bochni

dodano: 2018-07-26 10:45
autor: AK | źródło: Policja Bochnia

Święto Policji w Bochni 25 lipca br. funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Bochni obchodzili 99. rocznicę ustanowienia Policji Państwowej. Z tej okazji o godz. 10:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bochni odbyła się uroczysta zbiórka.

Święto Policji w Bochni


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W obchodach uczestniczyli m.in. Urszula Nowogórska - Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Paweł Dzierżak, Ludwik Węgrzyn - Starosta Bocheński, Józef Mroczek - Wicestarosta Bocheński, Bernadetta Gąsiorek - Przewodnicząca Rady Powiatu, Anna Wojakiewicz - Sekretarz Powiatu, Burmistrz Miasta Bochni Stefan Kolawiński oraz inni przedstawiciele: samorządów miast i gmin powiatu bocheńskiego, służb mundurowych, instytucji i organizacji współpracujących z Policją w celu ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Uroczyste obchody Święta Policji rozpoczęły się w 22 lipca br. Mszą Świętą odprawioną w Bazylice pw. Świętego Mikołaja w Bochni, w której wzięli udział policjanci bocheńskiej komendy na czele z Komendantem Powiatowym insp. Tadeuszem Stachakiem, a także poczet sztandarowy.

W trakcie uroczystości w dniu 25 lipca wręczone zostały odznaczenia oraz akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe.

Z okazji Święta Policji awansowanych na wyższe stopnie policyjne zostało 51 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Awans na stopień młodszego inspektora Policji otrzymał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bochni podinsp. Robert Dudek. Z tej też okazji mł. insp. Robert Dudek w sali starostwa bocheńskiego otrzymał od kadry kierowniczej bocheńskiej policji pamiątkową szablę.

Ponadto awansowanych zostało:
- w korpusie oficerów młodszych Policji: - 2 funkcjonariuszy
- w korpusie aspirantów – 14 funkcjonariuszy
- w korpusie podoficerów – 28 funkcjonariuszy
- w korpusie szeregowych – 5 funkcjonariuszy.

W dowód uznania za zaangażowanie w realizację zadań na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie gminy 6 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Bochni odebrało nagrody motywacyjne ze środków finansowych przekazanych przez Wójta Gminy Bochnia Marka Bzdeka.

Uroczystość Święta Policji była również okazją do wręczenia medali i odznaczeń. Na uroczystości obecny był Stanisław Malik Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Bochni, który wręczył Komendantowi Powiatowemu Policji w Bochni insp. Tadeuszowi Stachakowi odznakę - w uznaniu za wybitne osiągnięcia dla Stowarzyszenia.

Również obecny na uroczystości Prezes Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju w Bochni, Rafał Pląder doceniając pomoc i owocną współpracę w realizacji zadań na rzecz Organizacji Powiatowej Ligi Obrony Kraju w Bochni postanowił wyróżnić funkcjonariuszy bocheńskiej Policji, przygotowanym specjalnie na tą okazję Medalem Ligi Obrony Kraju „100 lat Niepodległości Polski”. Medal ten otrzymali Komendant Powiatowy Policji w Bochni insp. Tadeusz Stachak, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bochni mł. insp. Robert Dudek, a także asp. szt. Krzysztof Pikus kierownik Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Szczególny charakter miało też przemówienie Starosty Bocheńskiego Ludwika Węgrzyna, który podkreślił wielką wagę współdziałania samorządu i Policji na rzecz bezpieczeństwa publicznego. Doceniając pracę i zaangażowanie bocheńskich policjantów, Starosta podziękował wszystkim za wzorową służbę, pogratulował awansowanym, a na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Bochni, insp. Tadeusza Stachaka przekazał emblematy, na których widnieje herb Powiatu Bocheńskiego zespolony z gwiazdą policyjną. Zakup tych naszywek sfinansował samorząd po to by przekazać je każdemu policjantowi Komendy Powiatowej Policji w Bochni dla podkreślenia tej szczególnej i historycznej więzi i współpracy samorządu z Policją. Ten element umundurowania umiejscowiony jest na rękawie każdej kurtki służbowej policjantów.

Korzystając z okazji, KPP w Bochni zaprasza w szeregi małopolskiej Policji. Prestiż wykonywania zawodu zaufania społecznego, przejrzysta ścieżka kariery, możliwość ciągłego rozwoju osobistego, stabilne zatrudnienie w instytucji państwowej, to tylko niektóre plusy służby w Policji. Policja stawia na ludzi młodych, absolwentów szkół średnich, oraz na osoby z wykształceniem wyższym szczególnie po kierunkach przydatnych do służby w Policji.

Preferowani są m.in. kandydaci, posiadający uprawnienia: ratownika albo ratownika medycznego, instruktora sportów walki, strzelectwa, ratownictwa wodnego, nurkowania, czy sportów motorowodnych. Mile widziane jest prawo jazdy kategorii „A” i „C”.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji dostępne są na stronie internetowej małopolskiej Policji: http://malopolska.policja.gov.pl/pl/praca-w-policji lub pod numerem telefonu 12 61 54 068. Informacje również można uzyskać osobiście w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy ul. Mogilskiej 109- w Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...