8 i 9 września: Weekend z zabytkami

dodano: 2018-07-04 13:52
autor: AK | źródło: Powiat Bocheński

Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego Wrzesień to tradycyjnie miesiąc, w którym zapraszamy na Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego. W tym roku impreza ta zakładająca bezpłatne zwiedzanie zabytków i instytucji kultury odbywać się będzie w drugi weekend września tj. 8 i 9. Organizowana jest w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, w tym roku pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich”.

Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Weekend z zabytkami to wyjątkowo ważny dla nas projekt, jego głównym celem jest promocja tego nam najbliższego, ale nie zawsze poznanego dziedzictwa lokalnego. Te dwa dni spędzone w Powiecie Bocheńskim to czas na odkrywanie naszych wspólnych korzeni, poznanie tego, co nas otacza, a na co nie zawsze na co dzień mamy czas popatrzeć, oczywiście ta impreza ma również wymiar turystyczny, z roku na rok odwiedza nas coraz więcej osób z zewnątrz, zdarzają się sytuacje, tak jak np. w zeszłym roku, kiedy to przyjechały grupy turystów z Warszawy, Nowego Sącza czy Łańcuta, mamy nadzieję, że takich sytuacji będzie coraz więcej, gdyż promocja tego wydarzenia jest naprawdę bardzo szeroka

– mówi Ludwik Węgrzyn, Starosta Bocheński.

W ramach weekendu przygotowane są atrakcje dla różnych grup odbiorców, jednym organizator postara się przybliżyć dobra kultury i sztuki, innym zaproponuje rowerową grę terenową, której uczestnicy poznają legendę o zbóju Szycie, zorganizowane też zostaną warsztaty kulinarne oparte na książce kucharskiej i kulinarnej im. Stanisława Czernieckiego, czyli przez żołądek do serca i historii. Sympatykom spacerów proponowane jest poznanie szlaku króla Kazimierza Wielkiego w Bochni, spacer po Nowym Wiśniczu czy na Kamienie Brodzińskiego. Historię Cmentarzy Żydowskich przedstawi Iwona Zawidzka, podczas wycieczki na Cmentarz w Bochni i w Wiśniczu, a śladami wojen światowych w powiecie bocheńskim można przejść pod opieką Piotra Rogozińskiego z Lokalnej Informacji Turystycznej w Cichawce. Nie można zapomnieć też o bocheńskim Muzeum Stanisława Fischera w Bochni, Muzeum Motyli czy pięknych drewnianych kościołach, w których na turystów będą czekali przewodnicy. Oczywiście już tradycyjnie weekend zakończy się koncertem, tym razem w parku Rodzinnym Uzbornia oraz całą masą atrakcji dla najmłodszych.

Wszystkie proponowane miejsca, a obecnie jest ich ponad 40, są urzekające, począwszy od skarbów architektury sakralnej, w tym unikatowych świątyń drewnianych, czy też wspaniałych dworków, nie wspominając już o zabytkach wpisanych na listę UNESCO. Dziedzictwo Powiatu Bocheńskiego jest naprawdę ogromne i ten weekend pozwala połączyć w jedną harmonijną całość wszystkie nasze wartości czyli dobra kultury, wartości krajobrazowe, materialne, duchowe, po prostu harmonijne piękno Ziemi Bocheńskiej, dodają organizatorzy.

Wstęp do muzeów i zwiedzanie zabytków będzie darmowe! Jedynym wyjątkiem jest Kopalnia Soli w Bochni, gdzie ustalony został 50% rabat na zjazdy.

Trzeba też zaznaczyć, iż nikt, kto odwiedzi zabytki Powiatu Bocheńskiego w tym czasie, nie wróci zawiedziony. Dla gości przygotowane zostały specjalne rabaty, o których poinformujemy niebawem.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Turystyka
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Ferguson FBOX ATV 4K

Ferguson FBOX ATV to jedna z najlepiej zaprojektowanych mini przystawek...

299 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Transmiter HDMI LKV388 Dongle do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Urządzenie pozwala na przesłanie sygnału HDTV np....

730 zł Więcej...