IV Charytatywny Bieg o Pierścień Św. Kingi

dodano: 2018-07-04 13:36
autor: AK | źródło: Powiat Bocheński

Charytatywny Bieg o Pierścień Św. Kingi W sobotę, 7 lipca odbędzie się IV Charytatywny Bieg o Pierścień Św. Kingi. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc potrzebującym dzieciom z Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży Auxilium. Powiat Bocheński objął patronatem oraz wsparciem finansowym to wyjątkowe wydarzenie. Celem jest jak co roku wsparcie podopiecznych, którzy na co dzień korzystają z pomocy Fundacji.

Charytatywny Bieg o Pierścień Św. Kingi


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Program imprezy:

13:00 – 14:40 – zapisy w Amfiteatrze – Charytatywne Biegi dla Dzieci
15:00 - Charytatywne Biegi dla Dzieci – dystanse: 100 m, 500 m, 1 km
13:30 – 15:30 – zapisy w Biurze Zawodów – Mała Czarna Bistro – charytatywne Biegi dla Dorosłych
16:00 – start Biegu Głównego – 10 km
16:15 – start Biegu na dystansie 3 km i Nordic Walking – 3 km
17:30 – Amfiteatr – rozdanie nagród, licytacje przedmiotów dla podopiecznych Fundacji Auxilium < konkursy z nagrodami

UWAGA: po raz pierwszy w historii biegu zawodnicy zakończą bieg na 10 km na stadionie przy ul. Parkowej! Meta biegu na 3 km i Nordic Walking – podobnie jak w roku ubiegłym znajdować się będzie w Parku Rodzinnym Uzbornia.
 
Bieg na 10 km
Bieg na 3 km

Biuro zawodów czynne będzie:

- w piątek 6 lipca, w godzinach:
od 17:00 do 19:30 w Mała Czarna Bistro (zapisy na biegi na 3 km, 10 km i Nordic Walking)

- w sobotę 7 lipca, w godzinach:
od 13:00 do 14:40 w Amfiteatrze (zapisy na biegi dla dzieci – dystanse na 100 m, 500 m, 1 km)
od 13:30 do 15:30 w Mała Czarna Bistro (zapisy na biegi na 3 km, 10 km i Nordic Walking)

W tym roku biegi dziecięce dedykowane są Liliance, malutkiej podopiecznej Fundacji Auxilium. Celem wszystkich startujących w biegach dzieci będzie właśnie pomoc Liliance.

Biegi dla dzieci rozpoczną się o godzinie 15:00 i będą rozgrywane w następujących kategoriach wiekowych:

• Bieg Bąbla (rocznik 2014 i młodsi) dystans: 100 metrów, godzina 15.00 (W przypadku biegu dla Bąbla dopuszcza się asystę rodzica lub opiekuna)
• Bieg Krasnala (rocznik 2010 – 2013) dystans: 500 metrów, godzina 15.15
• Bieg Juniora (rocznik 2001 – 2009) dystans: 1000 metrów, godzina 15.30

Uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale i dyplomy. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji towarzyszących imprezie. Szczegóły na www.biegsolny.pl.

Lilianka urodziła się w czerwcu 2017 r. Do dziś nie udało się zdiagnozować dziewczynki, a dolegliwości, na które cierpi są bardzo różne. Dziewczynka wymaga stałej wielospecjalistycznej opieki medycznej (neurologicznej, pulmonologicznej, chirurgicznej, anestezjologicznej), jak również aparatury medycznej ułatwiającej jej codzienne funkcjonowanie (koncentrator tlenu, pulsoksymetr, rurki tracheostomijne, ssak medyczny, cewniki do odsysania wydzieliny z dróg oddechowych, strzykawki, dreny oraz pompa do żywienia przez PEG, gaziki jałowe, podkłady higieniczne, rękawiczki i inne). W walce Lilianki z niezdiagnozowaną chorobą potrzebna jest intensywna rehabilitacja ogólnorozwojowa.

Organizatorzy przewidzieli mnóstwo atrakcji dla dzieci – gry i zabawy, konkursy, opiekę animatorów.

Biegi dla dorosłych

Przypominamy, że Firma WERNER KENKEL opłaci każdy pokonany przez zawodników biegu głównego kilometr kwotą 2 zł/km!

Zapraszamy do udziału w inicjatywie Fundacji Banku PKO BP: "Biegnę dla Alicji i Hani".

Podczas 4. Biegu Charytatywnego o Pierścień św. Kingi w Bochni, w sobotę 7 lipca 2018 roku, zapraszamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej na rzecz Alicji i Hani. Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Alicji i Hani” i dotrzeć z nią do mety.

W akcji mogą wziąć udział osoby startujące na wszystkich dystansach rozgrywanych w ramach 4. Biegu Charytatywnego o Pierścień św. Kingi.

Siostry Ala i Hania urodziły się jako wcześniaki, co spowodowało wiele komplikacji zdrowotnych. Obecnie 2-latki wymagają intensywnego i kosztowego leczenia, rehabilitacji oraz specjalistycznego sprzętu. Dziewczynki są podopiecznymi Fundacji „Auxilium”. Zapraszamy do przyłączenia się do akcji – Fundacja Banku PKO BP przekaże na subkonto Ali i Hani 10 000,00 zł, jeśli przybiegniemy do mety z karteczką „biegnę dla Alicji i Hani.”

Rywalizacje drużynowe

Oprócz konkurencji drużynowej – nagroda dla najliczniejszej grupy biorącej udział w biegach, zaplanowaliśmy w tym roku także konkurencję, w której wyłonimy najszybszą drużynę biegu na 10 km: W rywalizacji biorą udział osoby zgłoszone w formularzu uczestnictwa z tej samej drużyny. Zawodnik nie może startować w więcej niż jednej drużynie. Wygrywa drużyna, która osiągnie sumarycznie najkrótszy czas. Sklasyfikowanych będzie 5 najszybszych biegaczy z danej drużyny. Zgłoszenia uczestnictwa dokonują zawodnicy indywidualnie, podając jednobrzmiącą nazwę drużyny w polu „drużyna” podczas zapisów na stronie.

Nagrody główne - Pierścienie św. Kingi

Tradycją stały się nagrody – pierścienie solne, o które walczą zawodnicy. Nie inaczej będzie w tym roku.

Zachęcamy do udziału w organizowanych biegach. Dobra zabawa, szczytny cel, i możliwość sprawdzenia swoich możliwości. Zapraszamy!

Na liście zawodników jest już 180 osób (10 km) i 109 osób (3 km i Nordic Walking)

Zapisy: www.biegsolny.pl

W roku 2017, podczas III edycji Biegu udało nam się zebrać ponad 63 tysiące złotych, które w całości zostały przeznaczone na leczenie, rehabilitację i pomoc naszym podopiecznym. W tym roku naszą inicjatywę wsparło kilkudziesięciu Darczyńców, którym już teraz serdecznie dziękujemy za pomoc! Z całego serca dziękujemy też Wolontariuszom, którzy jak zawsze chętnie przyłączyli się do organizacji biegu! Przypominamy, że organizatorzy oraz zarząd Fundacji nie pobierają wynagrodzeń za swoją pracę, działają w 100 % charytatywnie, na zasadzie wolontariatu. Wszystkie wpływy ze zbiórek publicznych oraz datki od Darczyńców i darowizna startowa zostaną przekazane na cele statutowe, czyli pomoc podopiecznym Fundacji Auxilium.

Drodzy Mieszkańcy Bochni

7 lipca – w najbliższą sobotę – odbędzie się START IV Charytatywnego Biegu o Pierścień Św. Kingi.

O godzinie 16.00 z Parku Rodzinnego Uzbornia ruszy po raz czwarty Bieg na dystansie 10 km, a zaraz po nim łączone Biegi na 3 km – Bieg Rodzinny oraz Nordic Walking.

Trasa Biegu już tradycyjnie będzie przebiegać najpiękniejszymi odcinkami Solnego Grodu. To wyjątkowa okazja przebiec ulicami miasta, które w tym dniu będzie zabezpieczać aż 80 umundurowanych wolontariuszy.

W tym dniu pojawią się utrudnienia w ruchu motoryzacyjnym po mieście i zostaną wyznaczone objazdy.

Utrudnienia będą od godziny 15:00 do godziny 17:30

Poszczególne odcinki ulic, po przebiegnięciu kolumny biegaczy będą wcześniej udostępniane.

Prosimy o stosowanie się do poleceń umundurowanych wolontariuszy z Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy będą zabezpieczać skrzyżowania w czasie Biegów.

Park Rodzinny Uzbornia od godziny 11.00 będzie w części wyłączony z możliwości Parkowania i wjazdu ze względu na przygotowanie i zabezpieczenie tras Biegów.

Największe utrudnienia będą w dzielnicy Uzbornia oraz Śródmieście:

1. Dzielnica Uzbornia:

Od godziny 15.00 do 17.00 będą wyłączone z ruchu kierunki wyjazdów w stronę Parku Rodzinnego Uzbornia – z ulic: Widok, Gen. Dąbrowskiego, Zalesie Dolne, Uzbornia.

2. Dzielnica Kurów:

Od godziny 15.30 będę wyłączone z ruchu: część ulicy Kurów od skrzyżowania Witosa w kierunku mostu na obwodnicy, oraz ulice: Maissa i Korty w kierunku ulicy Kurów. W obu kierunkach będzie wyłączna z ruchu ulica Krzyżaki do godziny 16.30

3. Dzielnica:Krzęczków – Łychów:

Od godziny 16.15 będzie zablokowany jeden pas ulicy Brzeźnickiej od skrzyżowania z ulicą Krzyżaki do skrzyżowania z ulicą Łychów. Całkowicie do godziny 17.15 będą zablokowane ulice: Łychów do skrzyżowania z ulicą Krzęczków, ulica Krzęczków, ulica Konfederatów Barskich.

4. Dzielnica Śródmieście:

Od godziny 16.15 będzie zablokowana ulica Gazaris, Będzie kierowany ruch na skrzyżowaniu ulic Gazaris z Kościuszki oraz ulic Trudna z Solną. Będą utrudnienia z dojazdem do Placu Puławskiego dla autokarów oraz busów. Zamknięte zostaną dla ruchu ulice: Solna, północna część Rynku, Mickiewicza, Różana, Biała, Plac św. Kingi. Zamknięty wyjazd z ulicy Gołębiej. Zamknięta ulica Czackiego oraz Matejki. Na skrzyżowaniu ulic Matejki z Kazimierza Wielkiego oraz Kazimierza Wielkiego z Parkową będzie kierowany ruch. Ulica Parkowa zostanie zamknięta na całym odcinku.

Dojazd w kierunku do Zielonej / Brzeska

1. Dla osób jadących od strony Krakowa (Łapczycy) objazd w kierunku ulicy Nowy Świat lub Samlickiego i dalej ulicą Krakowską - Świętokrzyską - Oracką - Regis, dalej do ulicy Konstytucji 3 Maja lub Kraszewskiego.

2. Dla osób jadących od ulicy Brzeskiej w kierunku południowym/północnym - kierować się do ulicy Kraszewskiego i potem ulicą Regis i Oracką - Świętkrzyską - Krakowską i Samlickiego do skrzyżowania.

Informujemy również, że zostały udostępnione trzy Parkingi dla uczestników Biegów, którzy będą chcieli dojechać do Parku Rodzinnego Uzbornia.

- Parking przy firmie BOLARUS S.A. na ulicy Wiśnickiej
- Część parkingu przy sklepie NEODOM na ulicy Wiśnickiej
- Parking Urzędu Miasta przy ulicy Kazimierza Wielkiego, pomiędzy ZUS a MOSiR

Fundacja Auxilium, która jest organizatorem charytatywnych Biegów przeprasza mieszkańców Bochni za czasowe utrudnienia.

Mamy nadzieje, na czynne włącznie się w naszą akcję poprzez kibicowanie, a także umożliwienie ogródkowych „hydrantów” na trasie Biegu podczas upałów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sport
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...