11. Festiwal Piosenki „Integracja Malowana Dźwiękiem”

dodano: 2018-05-22 17:16
autor: Janusz Sulisz | źródło: Starostwo Powiatowe w Bochni

Integracja Malowana Dźwiękiem 25 integracyjnych duetów muzycznych oraz zespoły i kabarety z Polski, Niemiec i Rumunii zaprezentują się podczas 11. Festiwalu Piosenki „Integracja Malowana Dźwiękiem”. To muzyczne, ale także filmowe i plastyczne wydarzenie rozpocznie się 21 maja (poniedziałek), a potrwa do czwartku.

Integracja Malowana Dźwiękiem


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ramach festiwalu zaplanowano projekcję filmową, wernisaż oraz koncerty: Anny Dereszowskiej, Olgi Bończyk i zespołu Skaldowie. Jednak najważniejszym elementem tej artystycznej imprezy będzie Festiwalowa Gala Laureatów, która rozpocznie się we czwartek, 24 maja o godz. 17:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej. A wystąpią w niej laureaci tegorocznej edycji.

I choć to głównie muzyczny festiwal, to jednak widzowie najpierw zobaczą „Film dla Stasia”, obsypany nagrodami dokument wyreżyserowany przez Monikę Meleń, którego projekcja odbędzie się w poniedziałek (21 maja) o godzinie 18:00 w sali kameralnej kina „Regis”.
 

– To dokument niezwykły. Pokazuje przyjaźń dwóch mężczyzn. Stanisław jest dorosły, a Staś niedawno skończył 4 lata. Obaj są niepełnosprawni. Stanisław jest malarzem, który swoje obrazy maluje nogami, a Staś? Zobaczcie Państwo sami - mówi Teresa Jaszczyńska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. J. Twardowskiego w Bochni.

Po projekcji przewidziano spotkanie z bohaterem filmu Stanisławem Kmiecikiem oraz reżyser Moniką Meleń. Całość rozpocznie nastrojowy recital w wykonaniu Adrianny Biedrzyńskiej.

Kolejne ciekawe wydarzenie to wernisaż niepełnosprawnego malarza Mikołaja Kastelika, który swoje obrazy maluje ustami. Odbędzie się we wtorek o godzinie 18:00. Na uwagę zasługuje miejsce, były Dom Książki przy ulicy Kościuszki w Bochni.
 

– W poprzednim roku wystawę otwieraliśmy na piętrze w bibliotece, jednak ze względu na bariery architektoniczne teraz jest to niemożliwe. I zupełnie przypadkiem znaleźliśmy miejsce, idealnie pasujące na ten wernisaż. To wpisana w pejzaż tego miasta, zlikwidowana miesiąc temu księgarnia, na zapleczu której jeszcze nie tak dawno stały sztalugi, a jeden z właścicieli Janusz Możdżeń malował piękne obrazy – mówi Jerzy Turek, wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bochni.

Także w tym przypadku nie zabraknie muzycznego akcentu - z recitalem wystąpi Anna Dereszowska. Oprócz filmu i wernisażu, który przewidziany jest także dla publiczności, uczestnicy będą mieli dwudniowe warsztaty muzyczne.

W czwartek wydarzenia festiwalowe odbywać się będą na Hali Widowiskowo-Sportowej. Podczas uroczystego rozpoczęcia (godz.10:00) zaśpiewa Olga Bończyk, później będą przesłuchania konkursowe. O godz. 17:00 rozpocznie się Festiwalowa Gala Laureatów, a na koniec zaplanowano koncert zespołu Skaldowie.

W tym roku festiwal będzie miał znacznie bogatszą oprawę muzyczną. Uczestnikom akompaniował będzie zespół oraz sekcja smyczkowa, pod kierownictwem Adama Jarzmika.
 

– Możemy się więc spodziewać pięknych i profesjonalnych interpretacji piosenek festiwalowych. Warto przyjść i posłuchać – zapowiadają organizatorzy.

W gronie Jurorów i prowadzących warsztaty będą: Adrianna Biedrzyńska, Olga Bończyk, Anna Dereszowska, Ola Królik, Janusz Yanina Iwański, Marek Piekarczyk, Maurycy Polaski i Jacek Zieliński.

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Powiatu Bocheńskiego, Województwa Małopolskiego, Gminy Miasta Bochnia, Związku Powiatów Polskich oraz sponsorów.

Organizatorem jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. J. Twardowskiego oraz działające przy tej placówce Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kropla Dobroci”.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Dron Syma X15W Czarny (RTF)

219 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...