11. Festiwal Piosenki „Integracja Malowana Dźwiękiem”

dodano: 2018-05-22 17:16
autor: Janusz Sulisz | źródło: Starostwo Powiatowe w Bochni

Integracja Malowana Dźwiękiem 25 integracyjnych duetów muzycznych oraz zespoły i kabarety z Polski, Niemiec i Rumunii zaprezentują się podczas 11. Festiwalu Piosenki „Integracja Malowana Dźwiękiem”. To muzyczne, ale także filmowe i plastyczne wydarzenie rozpocznie się 21 maja (poniedziałek), a potrwa do czwartku.

Integracja Malowana Dźwiękiem


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ramach festiwalu zaplanowano projekcję filmową, wernisaż oraz koncerty: Anny Dereszowskiej, Olgi Bończyk i zespołu Skaldowie. Jednak najważniejszym elementem tej artystycznej imprezy będzie Festiwalowa Gala Laureatów, która rozpocznie się we czwartek, 24 maja o godz. 17:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej. A wystąpią w niej laureaci tegorocznej edycji.

I choć to głównie muzyczny festiwal, to jednak widzowie najpierw zobaczą „Film dla Stasia”, obsypany nagrodami dokument wyreżyserowany przez Monikę Meleń, którego projekcja odbędzie się w poniedziałek (21 maja) o godzinie 18:00 w sali kameralnej kina „Regis”.
 

– To dokument niezwykły. Pokazuje przyjaźń dwóch mężczyzn. Stanisław jest dorosły, a Staś niedawno skończył 4 lata. Obaj są niepełnosprawni. Stanisław jest malarzem, który swoje obrazy maluje nogami, a Staś? Zobaczcie Państwo sami - mówi Teresa Jaszczyńska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. J. Twardowskiego w Bochni.

Po projekcji przewidziano spotkanie z bohaterem filmu Stanisławem Kmiecikiem oraz reżyser Moniką Meleń. Całość rozpocznie nastrojowy recital w wykonaniu Adrianny Biedrzyńskiej.

Kolejne ciekawe wydarzenie to wernisaż niepełnosprawnego malarza Mikołaja Kastelika, który swoje obrazy maluje ustami. Odbędzie się we wtorek o godzinie 18:00. Na uwagę zasługuje miejsce, były Dom Książki przy ulicy Kościuszki w Bochni.
 

– W poprzednim roku wystawę otwieraliśmy na piętrze w bibliotece, jednak ze względu na bariery architektoniczne teraz jest to niemożliwe. I zupełnie przypadkiem znaleźliśmy miejsce, idealnie pasujące na ten wernisaż. To wpisana w pejzaż tego miasta, zlikwidowana miesiąc temu księgarnia, na zapleczu której jeszcze nie tak dawno stały sztalugi, a jeden z właścicieli Janusz Możdżeń malował piękne obrazy – mówi Jerzy Turek, wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bochni.

Także w tym przypadku nie zabraknie muzycznego akcentu - z recitalem wystąpi Anna Dereszowska. Oprócz filmu i wernisażu, który przewidziany jest także dla publiczności, uczestnicy będą mieli dwudniowe warsztaty muzyczne.

W czwartek wydarzenia festiwalowe odbywać się będą na Hali Widowiskowo-Sportowej. Podczas uroczystego rozpoczęcia (godz.10:00) zaśpiewa Olga Bończyk, później będą przesłuchania konkursowe. O godz. 17:00 rozpocznie się Festiwalowa Gala Laureatów, a na koniec zaplanowano koncert zespołu Skaldowie.

W tym roku festiwal będzie miał znacznie bogatszą oprawę muzyczną. Uczestnikom akompaniował będzie zespół oraz sekcja smyczkowa, pod kierownictwem Adama Jarzmika.
 

– Możemy się więc spodziewać pięknych i profesjonalnych interpretacji piosenek festiwalowych. Warto przyjść i posłuchać – zapowiadają organizatorzy.

W gronie Jurorów i prowadzących warsztaty będą: Adrianna Biedrzyńska, Olga Bończyk, Anna Dereszowska, Ola Królik, Janusz Yanina Iwański, Marek Piekarczyk, Maurycy Polaski i Jacek Zieliński.

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Powiatu Bocheńskiego, Województwa Małopolskiego, Gminy Miasta Bochnia, Związku Powiatów Polskich oraz sponsorów.

Organizatorem jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. J. Twardowskiego oraz działające przy tej placówce Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kropla Dobroci”.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...