Wieczór poetycki Janusza Szota „Bez sztucznej pozy”

dodano: 2018-04-26 14:27
autor: AK | źródło: Biblioteka Publiczna w Bochni

Wieczór poetycki Janusza Szota Bez sztucznej pozy Powiatowa i Miejska Biblioteka publiczna w Bochni zaprasza na wieczór poetycki Janusza Szota i promocję jego najnowszego tomiku poetyckiego „Bez sztucznej pozy”, z udziałem Joanny Babiarz, 27 kwietnia br. (piątek), godz. 18:00, sala klubu Biblioteki.

Wieczór poetycki Janusza Szota Bez sztucznej pozy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przed dwoma laty wszyscy miłośnicy poezji mogli poznać w bocheńskiej Bibliotece twórczość niezwykłego małżeństwa Joanny Babiarz i Janusza Szota, którzy wspólnie stworzyli i zaprezentowali program autorski „Budzenie manekina”. To małżeństwo kochające poezję i piszące „na dwa pióra” ma w swoim dorobku już kilka tomików poetyckich i występy m.in. w Krakowie, Zakopanem, Łodzi, Muszynie, Bochni i Nowym Sączu.

Joanna Babiarz jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich. W latach 1979-1981 była najmłodszym członkiem grupy poetyckiej „Sącz”, od roku 1996 uczestnik Klubu Literackiego „Sądecczyzna”. W 2002 została przyjęta do Związku Literatów Polskich. Wydała 10 książek poetyckich oraz współuczestniczyła w wydaniu płyty poezji śpiewanej zespołu Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki. W roku 2014 została nagrana płyta autorska „Pastorałki z Nowego Sącza”, do której napisała teksty pastorałek dla dzieci. Dwa lata później odbyła się premiera opery dziecięcej z librettem jej autorstwa pt: „Calineczka” w wykonaniu dzieci.

Janusz Szot vel Micke Bonny, urodzony w Brzesku, to malarz, satyryk, poeta, były członek zespołu rockowego Erzatz. Debiutował rysunkiem satyrycznym na łamach tarnowskiego tygodnika „TEMI”. Uczestniczył w plenerach malarskich, współrealizował wystawy zbiorowe i indywidualne. W roku 1981 był laureatem konkursu malarskiego w ramach Pleneru w Brzesku. W latach 80-tych należał do KKMP przy MAK w Tarnowie.

Obecnie uczestniczy w różnych imprezach poetyckich – Zlot Poetów w Łodzi, Jurajska Jesień Literacka w Złotym Potoku, Ogólnopolskie Spotkania Poetyckie w Chojnicach, Wrzosowisko w Piwnicznej, Ogrody Poetyckie w Limanowej. Jako poeta debiutował w Antologii Klubu Literackiego „Sądecczyzna” - „Pierwsze Spotkanie”, Nowy Sącz 1997. Jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego w Starym Sączu „Witraż Poetycki”. Ilustracje jego autorstwa znajdują się na okładkach almanachów pokonkursowych oraz indywidualnych książek poetyckich. Wydał tomiki poezji pt: „Ścieżki nocy”, Warszawa 2002 r., „Kuszenie licha” Stary Sącz 2014 r. w roku 2015 był współautorem tomiku „Być obok" Joanny Babiarz jako autor grafik i strony tytułowej.

Joanna Babiarz i Janusz Szot wyszli z inicjatywą reaktywowania popularnego niegdyś w Nowym Sączu regionie klubu poetyckiego. Chcąc zachęcać, także młodych ludzi, do podejmowania wysiłków twórczych. Rok temu, w styczniu 2017 utworzyli Sądecki Klub Literacki działający w Sądeckiej Bibliotece Publicznej nawiązujący tradycją do Klubu Literackiego „Sądecczyzna” powstałego przed 20 laty.

Biblioteka zaprasza na promocję najnowszego tomiku poetyckiego Janusza Szota „Bez sztucznej pozy”, w którym znajdziemy 56 utworów. Poeta zawarł w nim swoje refleksje dotyczące życia w pośpiechu, pogoni współczesnego człowieka za pieniędzmi czy, tak dziś powszechnej samotności w tłumie. Tomik ten poświęcił żonie Joannie. W wierszach namawia do wyzbycia się noszenia różnych masek tak często ukrywających nasze prawdziwe „ja”, ze względu na obyczajowość, a czasami nawet tchórzostwo. Zachęca do głębi przeżyć i odczuć, szczerości i autentyzmu w relacjach międzyludzkich.

Podczas wieczoru usłyszymy piosenki autorskie w wykonaniu Joanny Babiarz i Janusza Szota. Wstęp wolny.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

580 zł Więcej...

Konwerter Twin Inverto Premium

Konwerter marki Inverto (Luksemburg) Universal Premium, został stworzony, aby sprostać...

69 zł Więcej...

Dron Syma X15W Czarny (RTF)

219 zł Więcej...