E-usługi w informacji przestrzennej Powiatu Bocheńskiego

dodano: 2018-03-16 23:06
autor: JS | źródło: Starostwo Powiatowe w Bochni

e_uslugi_starostwo_360px.jpg W Starostwie Powiatowym w Bochni podpisano umowę na wykonanie zdjęć lotniczych i opracowanie cyfrowej ortofotomapy terenu powiatu bocheńskiego. Jest to jedno z zadań projektu pt. „E-usługi w informacji przestrzennej Powiatu Bocheńskiego” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

e_uslugi_starostwo_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podpisano umowę na zdjęcia lotnicze w ramach cyfryzacji zasobów geodezyjnych


Umowa na ponad 418 tys. zł obejmuje wykonanie zdjęć lotniczych oraz opracowanie na ich podstawie cyfrowej ortofotomapy dla całego obszaru powiatu bocheńskiego, co umożliwi realizację zadań powiatu w zakresie cyfryzacji baz danych ewidencyjnych jak i potrzeb gospodarczych jednostek publicznych, podmiotów gospodarczych czy też osób fizycznych.

Prace lotnicze rozpoczną się w ciągu najbliższych dni, jak tylko ustabilizują się warunki pogodowe, które pozwolą na wykonanie zdjęć spełniających określone parametry. Zdjęcia mają być gotowe do 20 sierpnia i wówczas zostaną udostępnione.

Powiat Bocheński reprezentowali:

- wicestarosta Józef Mroczek,
- członek Zarządu Powiatu Rafał Rudka,
- skarbnik powiatu Jadwiga Szeląg,  
- dyrektor Wydziału Geodezji i Kartografii Władysław Migdał.  

Ze strony Wykonawcy tj. przedstawiciela Konsorcjum Geomar S.A. - Georeal spol. s.r.o. – podpisy złożyli prezes Zarządu Aneta Lachowicz oraz wiceprezes Jacek Jarząbek.

Ortofotomapa jest to, najprościej mówiąc, odwzorowanie terenu na płaszczyźnie, wykonane poprzez przetworzenie zdjęć lotniczych lub satelitarnych, przedstawione w nawiązaniu do układu współrzędnych. Odznacza się ona dużą precyzją odwzorowania terenu wraz ze wszystkim istniejącymi na nim obiektami przestrzennymi.

Stanowi świetne narzędzie pracy dla planistów, inwestorów, autorów studiów i planów zagospodarowania przestrzennego, urbanistów i projektantów. Będzie można sprzed ekranu komputera zobaczyć „z lotu ptaka” swoją okolicę, ocenić zmiany jakie zaszły w przestrzeni np. nowe inwestycje, obiekty przemysłowe jak również zobaczyć swoją najbliższą okolicę, dom, podwórko czy też ciekawe zakątki naszego urokliwego regionu.

Ortofotomapa będzie jednym z wielu efektów realizacji projektu, który docelowo pozwoli na załatwienie wielu spraw w urzędzie bez konieczności wychodzenia z domu. Droga i formalności związane z obsługą mieszkańców w zakresie geodezji i kartografii świadczonych przez powiat zdecydowanie się skróci.

Zakończenie całego projektu przewidziane jest w 2020 roku. W wyniku jego realizacji powiat bocheński zyska zasoby cyfrowe pozwalające na szybszą realizację zadań, wśród których przewiduje się m.in.: digitalizację dokumentów analogowych PZGiK i mapy ewidencyjnej oraz modernizację bazy danych EGiB.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...