Wieczór poetycki Kazimierza Musiała

dodano: 2018-03-05 20:41
autor: Anna Sulisz | źródło: biblioteka-bochnia.pl

Kazimierz_musial_zaproszenie_2018_360px.jpg Powiatowa i Miejska Biblioteka w Bochni zaprasza na spotkanie z bocheńskim poetą Kazimierzem Musiałem i promocję jego II tomiku poetyckiego zatytułowanego „Tu jest nasze miejsce”, 13 marca 2018 r. o godz. 18:00 w sali klubu. 

okladka_Kazimierz_musial_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Wydawca najnowszego tomiku tak przedstawia Kazimierza Musiała:

„Urodzony 8 lutego 1962 r. w Bochni, gdzie mieszka i pracuje. Mąż, ojciec i dziadek. Oprócz pisania śpiewa, gra na trąbce i perkusji. Jest członkiem Górniczej Orkiestry Dętej przy Kopalni Soli w Bochni. Wiersze i fraszki pisze od wielu lat. Od roku umieszcza je na Facebooku w grupach poetyckich oraz na swoim profilu." 


Kazimierz Musiał ma w swoim dorobku wiersze, fraszki, bajki i piosenki, których nigdy nie liczył, przypuszcza, że jest ich już kilka tysięcy. Fascynuje go gwara góralska, w której napisał kilka utworów. Wiele lat tworzył „do szuflady". W 2013 r. po raz pierwszy zaprezentował swoje wiersze na spotkaniu w Filii Nr 1 bocheńskiej Biblioteki, 2 lata później nagrał audiobook z autorskimi wierszami.

W ubiegłym roku na spotkaniu w Bibliotece zaprezentował debiutancki tomik poetycki „Chciałbym cię zabrać tam" zawierający kilkadziesiąt wierszy, do których inspiracje stanowiły wydarzenia dnia codziennego, obserwacje, przeżycia a czasem rocznice, święta, każdy nowy dzień, a w nim zarówno dobre jak i złe wydarzenia. Swoją twórczość promował na wielu spotkaniach w całej Polsce. 

Podczas spotkania w Bibliotece autor przedstawi swój II tomik poetycki zatytułowany „Tu jest nasze miejsce", w którym zawarł ponad 100 wierszy i fraszek. Oprawę muzyczną wieczoru przygotuje Radosław Brydniak.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych - wstęp wolny.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...