NoMedia: program SAT Kuriera o mediach - odc. 9 [wideo]

dodano: 2018-03-02 00:24 | aktualizacja: 2018-03-03 20:53
autor: Redakcja SAT Kurier | źródło: satkurier.pl

NoMedia 360 Zapraszamy do obejrzenia dziewiątego odcinka programu NoMedia, skrótowo omawiającego i komentującego informacje medialne, techniczne oraz prezentującego nowości sprzętowe. Cykl jest tworzony przez redakcję magazynu SAT Kurier. Kolejne odcinki będą pojawiać się na portalu satkurier.pl.

NoMedia 9 760


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W odcinku 9. programu NoMedia wydarzenia komentują:

Janusz Sulisz - redaktor naczelny magazynu,
Konrad Dąbek - odpowiedzialny za testy sprzętu.Najnowszy odcinek okazał się dość długi, gdyż mimo okresu świąteczno-noworocznego nazbierało się sporo tematów i nawet wspominając o niektórych tylko zdawkowo dla porządku ilość materiału wyszła znaczna.

W odcinku omawiamy m.in. ostatnie zakupy Grupy Polsat (kanały Eska TV, Eska TV Extra, Eska TV Rock, Polo TV i VOX Music TV oraz 34 proc. udziałów w spółce będącej właścicielem stacji Fokus TV i Nowa TV, z opcją zakupu kolejnych 15 proc. w przyszłości) oraz Cyfrowego Polsatu (Netia), a także finał przejęcia Zoom TV przez Kino Polska TV S.A.

Wspominamy o nowościach programowych i przełączeniach do HD, w tym: Nicktoons HD, Comedy Central Family HD z blokiem Comedy Central Extra, Sci-Fi HD, TVP Info HD, Epic Drama HD, Vivid Touch, Vivid Red HD, Brazzers TV, Private TV HD, a także o końcu Universal Channel HD i wyłączeniu SD Cartoon Network.

Choć kanały Eurosport 3-5 HD już wyłączono, to odnotowujemy ich obecność na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 oraz kwestię polskiego komentarza na tych stacjach w platformach satelitarnych.

Poruszone są zarówno bliższe plany dot. transmisji 4K w nc+ jak i dalsze plany tego operatora względem Canal+ 4K.

Część medialną uzupełniają m.in.: informacje o wynikach platform w zakresie ilości abonentów, o nowej ofercie usługi Ipla, o rozwoju HbbTV w MUX 8  za sprawą operatora EmiTel, o starcie radiowego projektu ZapinamyPasy.pl od Andrzeja Twarowskiego i Tomasza Smokowskiego oraz o zielonym świetle od Komisji Europejskiej na przejęcie Scripps Networks Interactive przez Discovery

W części „satelitarnej” mówimy o testach Irdeto w Cyfrowym Polsacie oraz ich nowym transponderze, o końcu ZDF i IR Cama TV 3 z 13°E, o wzmocnieniach oferty włoskiej platformy tivùsat, testach CNN International HD na 13°E, o przygotowaniach do fuzji Disney z 21st Century Fox (bez wątku Comcast, gdyż informacja na ten temat pojawiła się już po nagraniu) i o mega fuzji platform w Indiach (połączony operator ma mieć 29 mln abonentów), o symbolicznym końcu 3D (koniec Sky 3D we Włoszech) i marki VIVA (która znika z Wielkiej Brytanii i zostaje już tylko w Niemczech) oraz o nowościach: Love Nature 4K, AraBest TV i zmianie parametrów dziecięcego Baby TV.

Na koniec prezentujemy lotem błyskawicy nowości sprzętowe: Vu+ Zero 4K, Vu+ Uno 4K SE oraz Dreambox DM920 ultraHD.

Zapraszamy do oglądania :)
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Opticum AX Lion 2-M

Najnowszy i tani odbiornik DVB-T/T2 firmy AX Technology dla Naziemnej...

99 zł Więcej...

Antena TechniSat Satman 850 Smiley alu + adapter 40mm

Niemiecka, aluminiowa antena podświetlana firmy TechniSat o nazwie Satman 850...

540 zł Więcej...