Podsumowanie turnieju strzeleckiego

dodano: 2017-06-29 15:31
autor: AK | źródło: Policja Bochnia

IV Zawody Strzeleckie 24 czerwca br. na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Bochni odbyły się IV Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bochni. Współorganizatorem zawodów było Stowarzyszenie Policji IPA. Zawody miały międzynarodowy charakter, ponieważ wzięła w nim udział delegacja przedstawicieli IPA z Żytomierza na Ukrainie pod przewodnictwem generała Petro Grozinskyiego.

IV Zawody Strzeleckie


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W zawodach uczestniczyli między innymi: Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska, Wicestarosta Bocheński Józef Mroczek, Burmistrz Miasta Bochni Stefan Kolawiński, a także przedstawiciele różnych instytucji i firm na co dzień współpracujących z Komendą Powiatową Policji w Bochni.
 

Ponadto w zawodach udział wzięli Komendanci Powiatowi Policji sąsiadujących z Bochnią jednostek, a także Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Bochni i Komendant Państwowej Straży Granicznej w Tarnowie. Jako gość honorowy obecny był Komendant Miejski Policji w Tarnowie mł. insp. Mariusz Dymura, który w przeszłości będąc Komendantem Powiatowym Policji w Bochni był pomysłodawcą tego turnieju i przeprowadził jego pierwsze trzy edycje.

Atrakcją zawodów była wystawa licznej kolekcji broni, od zabytkowych pistoletów typu VIS czy karabin PEPESZA, do używanych obecnie karabinów M4, pistoletów C Z, Glock, oraz karabinów maszynowych wykorzystywanych przez jednostki wojskowe. Wystawa zaprezentowana została przez kolekcjonerów z województwa małopolskiego.
 

Sędzią głównym zawodów był Rafał Pląder, Prezes Zarządu Powiatowego LOK w Bochni, który bezpośrednio pomógł w organizacji turnieju i pokazu broni oraz co jest najważniejsze, udostępnił obiekt strzelnicy do przeprowadzenia zawodów, za co należą się mu serdeczne podziękowania.

Uczestnicy zawodów rywalizowali w trzech kategoriach: kobiet, mężczyzn i funkcjonariuszy służb mundurowych.

Wśród kobiet zwyciężyła Maryla Dąbrowska, na drugim miejscu uplasowała się Dominika Babicz, a na trzecim miejscu Renata Pachut.
 

W kategorii mężczyzn zwyciężył Maciej Szkarłat, na drugim miejscu uplasował się Mateusz Budek, a na najniższym stopniu podium stanął Tadeusz Kozioł.
 

W kategorii służb mundurowych zwyciężył płk. Mykhailo Golubiev (Ukraina), drugie miejsce zajął mjr Łukasz Olenicz, a trzecie st. bryg. Krzysztof Kokoszka.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...