Ekonomik - 150 tys. euro na zagraniczne staże zawodowe uczniów

dodano: 2017-06-02 17:30
autor: AK | źródło: Starostwo Powiatowe

staże zawodowe Zespół Szkół Nr 3 w Bochni otrzymał 150 tys. euro na 2-tygodniowe zagraniczne staże zawodowe dla swoich uczniów. Już po raz piąty szkoła zdobyła duży grant z programów UE. Najpierw był to program Leonardo da Vinci, potem POWER a teraz Erasmus+.

staże zawodowe


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Projekt pt. „Artysta w Kuchni II” przedstawiony przez Zespół Szkół nr 3 w Bochni na konkurs wniosków w dniu 2 lutego 2017 r. w ramach programu Erasmus+, zyskał uznanie ekspertów Fundacji Rozwoju Sytemu Edukacji i został zatwierdzony do realizacji z budżetem 150 tys. euro na lata 2018-2020.
 

- Wszystkie zaplanowane działania w projekcie zostały wysoko ocenione, uzyskując w sumie 94 pkt. na 100 możliwych do zdobycia. W tym roku wyjątkowo dużo było chętnych na dofinansowanie swoich planów dotyczących szkolenia zawodowego. O takie środki finansowe wnioskowało 833 szkół i instytucji zajmujących się kształceniem zawodowym z całej Polski – tym większa satysfakcja, że nasz projekt został tak wysoko oceniony i uzyskał najwyższe możliwe dofinansowanie czyli 150 tys. euro - mówi dyrektor szkoły Piotr Czekaj.

Udział uczniów w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Przed stażem uczestnicy mają zaplanowany intensywny kurs języka angielskiego zawodowego i zajęcia kulturowe, które częściowo zrealizowane będą w również w za granicą m.in. poprzez wycieczki do najciekawszych zakątków danego kraju. Staże zawodowe najprawdopodobniej odbędą się w Grecji w regionie Pieria w hotelach i restauracjach nad brzegiem Morza Egejskiego u stóp Olimpu, ale pod uwagę brane są również inne kraje np. Portugalia czy Włochy.

Propozycja stażu skierowana jest do uczniów z klas I, II i III kształcących się w zawodach: technik hotelarstwa i technik żywienia i usług gastronomicznych.
 

- Każdy spośród uczestników będzie miał okazję zapoznania się z pracą, z podejściem do obowiązków w poszczególnych obiektach hotelarsko-gastronomicznych o różnej specyfice i wielkości. Grupa uczestników będzie mogła się bezpośrednio włączyć się w normalną pracę w przedsiębiorstwach u naszych zagranicznych partnerów, przez co dodatkowo poznają nowe techniki przygotowania wykwintnych posiłków i nowe trendy w obsłudze gości - czytamy w założeniach projektu.

Uczestnicy poprzez nawiązanie nowych kontaktów zawodowych zwiększą swoją mobilność na rynku, poszerzą swoje horyzonty poznawcze, co pozwoli na dokonywanie ciągłej rotacji pomysłów i innowacji w dziedzinie technologii żywności, żywienia człowieka i obsługi konsumenta.

Celem projektu jest również:
  • zdobycie certyfikatu Europass Mobilność - dokument potwierdzający realizacje kształcenia zawodowego poza granicami kraju macierzystego
  • zdobycie certyfikaty z zakładów w którym uczestnik odbywa staż;
  • zdobycie dokumentu potwierdzającego kwalifikacje z zastosowaniem elementów systemu ECVET;
  • doskonalenie umiejętności językowych.

Obecnie w szkole realizowany jest program POWER, w ramach którego w tym roku szkolnym 156 uczniów w zawodach technik ekonomista , technik hotelarstwa i technik żywienia i usług gastronomicznych wyjechało na 2 tygodniowe staże zawodowe do Grecji, gdzie w pełni zrealizowali założenia projektowe.

W przyszłym roku szkolnym 2017/2018 pierwsza grupa 30 uczniów swoją naukę rozpoczyna również od 4 tygodniowych, wrześniowych praktyk zawodowych w Grecji, w Hotelu nad Morzem Egejskim w rejonie Neoi Poroi.

Projekt Artysta Kuchni II jest „Współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+”
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...