Fundusze unijne pomogą uczniom z gminy Bochnia

dodano: 2017-04-26 21:35
autor: Janusz Sulisz | źródło: umwm.pl

sorys_gmina_bochnia_360px.jpg Dodatkowe zajęcia z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i informatyki, wyjazdy edukacyjne, nowocześnie wyposażone pracownie szkolne – m.in. na takie wsparcie mogą liczyć uczniowie i nauczyciele z gminy Bochnia. 26 kwietnia w Zespole Szkół Gminnych im. Mikołaja Kopernika w Gawłowie wicemarszałek Stanisław Sorys uroczyście przekazał wójtowi gminy Bochnia Markowi Bzdekowi umowę gwarantującą dofinansowanie na ten cel.

Fundusze_unijne_gmina_bochnia_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Dzięki wsparciu finansowemu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 gmina otrzyma wsparcie wysokości niemal 3,5 mln zł.

Projektem  zostanie objętych aż 15 szkół podstawowych i gimnazjalnych z gminy Bochnia. Przyznane dofinansowanie pozwoli m.in. na udział uczniów w zajęciach wyrównawczych, a także rozwijających umiejętności matematyczne, przyrodnicze i informatyczne. Przewidziano także wyjazdy edukacyjne do muzeów i instytucji naukowych działających w Małopolsce, i nie tylko

– mówi wicemarszałek Stanisław Sorys.


Przyznane dofinansowanie pozwoli na pokrycie niemal 95% kosztów całkowitych projektu. Obejmie on 15 szkół podstawowych i gimnazjalnych z gminy Bochnia.  

Na dodatkowe szkolenia podnoszące ich kompetencje i kwalifikacje będą mogli liczyć również nauczyciele – zwłaszcza w zakresie wykorzystania technologii informatycznych i komunikacyjnych, w które zostaną doposażone szkoły. Dzięki dofinansowaniu szkoły będą też mogły zakupić dodatkowe pomoce dydaktyczne do nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i nowoczesny sprzęt, m.in. laptopy, drukarki, tablice interaktywne, cyfrowe urządzenia zapisujące obraz i dźwięk, a także wizualizery 3D.

Gmina Bochnia otrzymała dofinansowanie w ramach konkursu, którego głównym celem było wyrównanie szans młodzieży w całym regionie. Dzięki niemu w całej Małopolsce blisko 35 tys. uczniów skorzysta z dofinansowania pochodzącego ze środków unijnych, a do ponad 340 małopolskich szkół i placówek oświaty trafi aż 101 mln zł.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...