Granty Ministra Kultury dla Biblioteki w Bochni

dodano: 2017-04-12 21:33 | aktualizacja: 2017-04-12 22:01
autor: Janusz Sulisz | źródło: Biblioteka Powiatowa w Bochni

mkidn_logo_360px.jpg W 2017 r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaproponuje mieszkańcom miasta i powiatu wiele interesujących działań dzięki dofinansowaniu projektów pozyskanemu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

mkidn_biblioteka_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wysoką punktację zespołu oceniającego w Ministerstwie Kultury i co za tym idzie dofinansowanie działań, uzyskały trzy projekty:

- „Sylwetki niezwykłe”,
- „Czy drogie CzyTanie”
- „Co za tydzień …ale historia!!!”


Autorami pierwszego projektu pt. „Sylwetki niezwykłe” są bibliotekarze z Wypożyczalni dla Dorosłych, którzy w ramach swoich działań zaprezentują wybitne, polskie postacie historyczne i zaproponują książki z nimi związane. By  budzić uczucia patriotyczne i pamięć o bohaterach narodowych przypomną niezwykłe życie i osiągnięcia Witolda Pileckiego, Adama Chmielowskiego i  Józefa Piłsudskiego. Pierwsze spotkanie pt. „Niezłomni wyklęci” odbędzie się już 25 kwietnia 2017 r. o godz. 18 w sali klubu Biblioteki i poświęcone będzie rotm. Witoldowi Pileckiemu, którego działalność przybliży dr Wojciech Frazik - pracownik IPN w Krakowie. Na kolejne spotkania poświęcone św. A. Chmielowskiemu i J. Piłsudskiemu zaprosimy po wakacjach. 

Dzięki realizacji drugiego projektu „Czy drogie CzyTanie”, koordynowanego przez bibliotekarzy z Czytelni dla Dorosłych, będziemy promować czytelnictwo nie tylko w murach Biblioteki ale i w plenerze. Na imprezy czytelnicze „pod chmurką” zaprosimy do Parku Rodzinnego Uzbornia 27 maja 2017 r. i 8 lipca 2017 r. Dla uczestników będą przygotowane różne atrakcje w tym: gra literacka, spektakl i performance. Będziemy pokazywać atrakcyjność literatury i zachęcać do sięgnięcia po książkę osoby w każdym wieku. Po wakacjach na kolejne działania czyli spotkania warsztatowe zaprosimy do Biblioteki.

Do najmłodszych mieszkańców adresowany jest projekt „Co za tydzień…ale historia!!!” koordynowany przez bibliotekarzy Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. Jego realizacja zaplanowana jest od 19 do 25 czerwca 2017 r. Rozpoczniemy go od ogłoszenia  konkursu  pt. „#Kazimierz”, który będzie polegał na stworzeniu autorskiego tweet’a o długości do 140 znaków, wyrażającego wdzięczność dla króla Kazimierza Wielkiego za zasługi dla naszego miasta – regulamin na stronie internetowej Biblioteki już wkrótce. Ponadto zaprosimy na spotkania z historykiem, pisarzami czerpiącymi tematy z historii i twórcami legend. Będziemy polecać spacer historyczny, spektakle, grę miejską i wspólne czytanie książek w przestrzeni miejskiej by przeobrazić nasze miasto w wielką i atrakcyjną bibliotekę.

Szczegółowe informacje o wszystkich działania będą dostępne na stronie internetowej Biblioteki, facebooku i wysyłane do lokalnych mediów. Już dziś Biblioteka zachęca wszystkich do śledzenia tych informacji i udziału w proponowanych wydarzeniach.

Źródło: biblioteka-bochnia.pl
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Wide band GT-SAT GT-WB1

Rewolucja w instalacjach antenowych - konwerter Wide band GT-SAT pozwala...

190 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD Sloth S1

Odbiornik cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum do współpracy z...

179 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 690 zł Więcej...