Umowa na inwestycję drogową za 2 mln zł

dodano: 2017-04-09 21:26 | aktualizacja: 2017-04-09 21:50
autor: Anna Sulisz | źródło: Starostwo Powiatowe w Bochni

Powiat_droga_360 Przy udziale starosty bocheńskiego Ludwika Węgrzyna, wicestarosty Józefa Mroczka i członka Zarządu Powiatu Rafała Rudki podpisano umowę na rozbudowę drogi powiatowej w miejscowości Pogwizdów i Zawada w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

Powiat_drog_760


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Stan dróg na terenie Powiatu Bocheńskiego jest dobry, są jeszcze odcinki dróg, które należy poprawić lub przebudować. Zapotrzebowanie społeczeństwa poszło w kierunku poprawy bezpieczeństwa i jest to również zbieżne z działaniami Zarządu Powiatu , chodzi tutaj o budowę chodników i stworzenie takich warunków ruchu pieszych aby było bezpieczniej – mówił Ludwik Węgrzyn starosta bocheński.


Planowana rozbudowa drogi w Pogwizdowie i Zawadzie polegać będzie na budowie 2 km chodnika wraz z kanalizacją deszczową, przebudowie drogi na odcinku kilometra i poszerzeniu jezdni do szerokości 6 mb, wykonaniu nawierzchni asfaltowej oraz  ułożeniu  ścieku  przykrawężnikowego.  Przebudowane zostaną zjazdy, skrzyżowanie z drogą gminną  jak również sieć teletechniczna i energetyczna. Planuje się również wykonać dwie zatoki autobusowe w Pogwizdowie.
 


Chodnik, który powstanie wzdłuż drogi powiatowej umożliwi bezpieczną komunikację pieszych w tym dzieci do kościoła, szkoły, sklepy czy też świetlicy, jak również wpłynie na bezpieczeństwo ruchu kołowego.

Początek inwestycji zlokalizowany jest w miejscowości Pogwizdów od skrzyżowania z drogą gminną prowadzącą w kierunku szkoły a koniec w miejscowości Zawada przy istniejącym chodniku naprzeciwko sklepu PSS.

To ważna i oczekiwana inwestycja dla mieszkańców. Będzie to odcinek który połączy dwa fragmenty w Zawadzie gdzie zostało już przebudowane skrzyżowanie i drugi w Pogwizdowie, gdzie fragment odcinka został zrealizowany w tamtym roku – mówił Rafał Rudka członek Zarządu Powiatu w Bochni.


Całość inwestycji to prawie 2 miliony złotych z czego połowa środków to dotacja z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Pozostała kwota zostanie pokryta ze środków pochodzących z budżetu Powiatu Bocheńskiego i Gminy Bochnia.

Przewidywany termin zakończenia inwestycji, którą zrealizuje firma KAMBUD z Starego Wiśnicza to koniec października 2017 r.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...