Jubileuszowy Festiwal Piosenki „Integracja Malowana Dźwiękiem"

dodano: 2017-04-05 19:35 | aktualizacja: 2017-04-05 19:48
autor: Janusz Sulisz | źródło: festiwal.bochnia.pl

Integracja_malowana_dzwiek_2017_360px.jpg W tym roku będzie jubileuszowa edycja Festiwalu Piosenki „Integracja Malowana Dźwiękiem". Jeszcze przez dwa tygodnie można przesyłać zgłoszenia do udziału w 10. Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”, który odbędzie się 16 - 18 maja 2017 r. w Bochni. To niezwykle ciekawe wydarzenie artystyczne adresowane jest do uczniów szkół specjalnych, integracyjnych, masowych, uczestników zajęć w Warsztatach Terapii Zajęciowej oraz Miejskich Domach Kultury.

Integracja_malowana_dzwiek_2017_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

To ma być szeroko pojęta integracja. Taki cel przyświeca nam od początku istnienia festiwalu. Stąd nasza główna kategoria „integracyjne duety muzyczne”, gdzie uczestnik niepełnosprawny przygotowuje wspólną piosenkę ze zdrowym rówieśnikiem – mówi Teresa Jaszczyńska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bochni.

I trzeba przyznać, że ta formuła sprawdza się doskonale. Interpretacje piosenek są niezwykłe, świadczą o drzemiących w osobach niepełnosprawnych talentach muzycznych i wielkiej wrażliwości – A naszym zadaniem jest pokazanie tych uzdolnień światu. Dlatego już dziś zapraszamy na widownię, zapewniając, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Co roku jest różnorodny repertuar muzyczny oraz duża dawka humoru, za sprawą kategorii kabaret  – dodaje wicedyrektor Jerzy Turek.


Zanim jednak uczestnicy wystąpią przed publicznością będą mieli dwudniowe warsztaty, które podobnie jak w ubiegłych latach poprowadzą znakomici artyści m.in. Ania Rusowicz, Ada Biedrzyńska, Marek Piekarczyk, Janusz „Yanina” Iwański i Mietek Szcześniak. Uczestników kategorii kabaret przygotuje Maurycy Polaski. Kto jeszcze dołączy do grona jurorów? Jakie dodatkowe atrakcje zaplanowali organizatorzy? O tym już wkrótce będzie można przeczytać na stronie internetowej festiwalu oraz fanpage na Facebook-u. My też informować będziemy na bieżąco.

Na razie jednak organizatorzy czekają na zgłoszenia. Zgodnie z regulaminem muszą zawierać m.in. nagranie wideo piosenki lub programu kabaretowego. Szczegóły na stronie www.festiwal.bochnia.pl

Festiwal odbędzie się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.
Wsparcie finansowe: Powiat Bocheński, Miasto Bochnia oraz sponsorzy.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł AstonCrypt 2.26 (Seca) CI - używany

Moduł dostępu warunkowego typu CI dla systemu Seca-MediaGuard (Nagra MA)...

199 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

120 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

590 zł Więcej...