TVP1: Michał Wiśniewski w serialu „Młodzi lekarze” 2

dodano: 2017-03-11 07:24
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP1 TVP 1 Jedynka „Młodzi lekarze” W niedzielę, 12 marca br. o godzinie 21:25 w TVP1 wyemitowany zostanie drugi odcinek drugiego sezonu serialu dokumentalnego „Młodzi lekarze”. Przed bohaterami kolejne wyzwania medyczne, odwiedziny Michała Wiśniewskiego w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu oraz sympatyczne spotkanie po pracy. Wystąpią: Jadwiga Kłapa-Zarecka, Maciej Tyczyński, Agnieszka Burkacka, Małgorzata Mastej-Nowak, Marta Zębala, Michał Konik, Tomasz Pieniążek i Bartosz Spławski (więcej tutaj).

TVP1 TVP 1 Jedynka „Młodzi lekarze” Agnieszka Burkacka, Małgorzata Mastej-Nowak, Marta Zębala, Michał Konik, Tomasz Pieniążek i Bartosz Spławski


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka Agnieszka Burkacka, po raz pierwszy w życiu jako główny operator, przeprowadza operację wady wrodzonej klatki piersiowej u 14-letniego Patryka. Tomasz Pieniążek kończy swój staż w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu. Ostatniego dnia stażu czeka na niego jeszcze jedno, pozamedyczne wyzwanie. Szpital odwiedza wokalista Michał Wiśniewski. Tomasz Pieniążek jest gospodarzem spotkania artysty z pacjentami w ramach ogólnopolskiej akcji „Podaruj książkę szpitalowi”.
 
Michał Wiśniewski, Tomasz Pieniążek i pacjentki w serialu „Młodzi lekarze”, foto: TVP
Michał Wiśniewski, Tomasz Pieniążek i pacjentki w serialu „Młodzi lekarze”, foto: TVP
Agnieszka Burkacka, Małgorzata Mastej-Nowak, Marta Zębala, Michał Konik, Tomasz Pieniążek i Bartosz Spławski w serialu „Młodzi lekarze”, foto: TVP
Agnieszka Burkacka, Małgorzata Mastej-Nowak, Marta Zębala, Michał Konik, Tomasz Pieniążek i Bartosz Spławski w serialu „Młodzi lekarze”, foto: TVP


Michał Konik po raz pierwszy operuje pacjenta chorego na hemofilię. To rzadka choroba genetyczna, która powoduje problemy z krzepnięciem krwi i bardzo niszczy stawy. Z tej przyczyny przez wiele lat chorzy w młodym wieku stawali się niepełnosprawni, bo stawy odmawiały im posłuszeństwa, a chirurdzy z obawy przed krwotokami, nie mogli im pomóc. Teraz, wraz z rozwojem medycyny, operacje pacjentów z hemofilią stały się możliwe. W Polsce są dwie kliniki, w których wykonuje się takie zabiegi, w jednej z nich pracuje Michał Konik.

Na oddziale neurochirurgii poznamy pacjentkę Marty Zębali, Katarzynę, która kilka lat temu w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach odniosła ogromne obrażenia głowy i cudem uniknęła śmierci. Po kilkumiesięcznej śpiączce dziewczyna powoli wraca do sprawności. Z Bartoszem  Spławskim widzowie wybiorą się na obchód po jego oddziale w Centrum Onkologii. W tym odcinku dowiemy się także dużo więcej o życiu prywatnym bohaterów. Zdradzą widzom, czym dla nich jest miłość, kto znalazł swoją drugą połówkę, a kto jeszcze szuka.

To jednak nie wszystko - bohaterowie I sezonu „Młodych lekarzy” - Jadwiga Kłapa-Zarecka i Maciej Tyczyński - goszczą debiutujących na małym ekranie młodszych kolegów, by opowiedzieć im, jakie emocje może przynieść udział w serialu.

„Młodzi lekarze” - sezon 2., emisja w niedziele o 21:25 w TVP1 (TVP1 HD).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...