Powiat Bocheński dostał dotację ponad 2 mln zł

dodano: 2017-02-28 11:48 | aktualizacja: 2017-02-28 12:08
autor: Janusz Sulisz | źródło: Starostwo Powiatowe w Bochni

powiat_bochenski_uniwersal_360px.jpg Powiat Bocheński znalazł się na trzecim miejscu listy rankingowej projektów dofinansowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020 z projektem pn. „Centrum Kompetencji Zawodowych gwarancją sukcesu ucznia na rynku pracy”, otrzymując dotację na prawie 2,1 mln zł.

powiat_boch_dotacja_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ponad 2 mln zł dotacji na Centrum Kompetencji Zawodowych.
Celem projektu, którego łączna wartość wyniesie ponad 2,3 mln zł jest wzmocnienie zdolności do zatrudnienia u 280 uczniów szkół z terenu powiatu bocheńskiego poprzez poprawę jakości procesu kształcenia na bazie CKZ we współpracy z otoczeniem, w tym  z pracodawcami, podniesienie kwalifikacji u co najmniej 130 uczniów ze szkół zawodowych powiatu bocheńskiego, a także doskonalenie umiejętności  i kompetencji zawodowych u 26 nauczycieli zawodu  z branży budowlanej na terenie powiatu bocheńskiego.

- W projekcie wezmą udział uczniowie Budowlanki i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie, kształcący się w branży budowlane jak również  spoza branży budowlanej i będą to szkolenia interdyscyplinarne. Natomiast trzecią grupą docelową będą nauczyciele z tych szkół

– wyjaśnia Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.


Projekt obejmował będzie organizację dodatkowych zajęć z zakresu kursów kwalifikacyjnych dla uczniów, organizację praktyk i staży we współpracy z pracodawcami, organizację i prowadzenie doradztwa edukacyjno-zawodowego oraz orientacji zawodowej, współpracę z uczelniami wyższymi (Politechnika Krakowska i  AGH), organizację zajęć związanych z podnoszeniem kompetencji nauczycieli, organizację zajęć dydaktyczno-wyrównawczych dla uczniów oraz wyposażenie placówek w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne.

Projekt realizowany będzie w latach 2017-2020 z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020  w ramach 10. Osi Priorytetowej Wiedza i kompetencje, Działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego, Poddziałanie 10.2.2 Kształcenie zawodowe uczniów – SPR.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...