Nowy bus w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym

dodano: 2017-01-26 18:38 | aktualizacja: 2017-01-26 21:01
autor: JK | źródło: Starostwo Powiatowe w Bochni

Autobus_360 Od występu podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Bochni z okazji Dnia Babci i Dziadka rozpoczęło się spotkanie podczas którego podsumowano rok 2016 w placówce. Były piosenki, tańce z Dziadkami a na zakończenie występu kwiaty i życzenia. Następnie podsumowano inwestycje oraz podjęte działania, które wpłyną na warunki i jakość kształcenia oraz bezpieczeństwo.

Autobus_760


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W zakresie inwestycji przeprowadzono kompleksowy remont sanitariatów wraz z dostosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych w budynku przy ul. Stasiaka. Wartość inwestycji to koszt ponad 120 tys. zł. z czego prawie 35,5 tysiąca złotych to dofinansowanie ze środków PFRON.
 
18. miejscowy autobus, przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych


Kuchnia szkolna została wyposażona w nowoczesną zmywarkę, zakupiono też dwie kserokopiarki Konica Minolta. W sumie sprzęt kosztował ponad 25 tys. zł. Kopiowanie dużych ilości kart pracy oraz materiałów dydaktycznych, które są dostosowywane indywidualnie do każdego ucznia to konieczność w edukacji i rewalidacji osób niepełnosprawnych intelektualnie.
 
Występ dzieci z Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Bochni


Na koniec poświęcono i oficjalnie przekazano zakupiony w grudniu 18-sto miejscowy autobus, przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym na wózkach inwalidzkich. Koszt nowego pojazdu to prawie 200 tys. złotych, a dotację na ten cel udało się pozyskać z PFRON-u  w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami” w wysokości prawie 120 tys. złotych.
 
Starosta, Ludwik Węgrzyn
 

Cały czas staramy się dostosować warunki panujące we wszystkich naszych placówkach do obowiązujących standardów, tak aby nasi podopieczni czuli się u nas dobrze. Ta szkoła jednak jest wyjątkowa, bo ma wyjątkowych wychowanków, dlatego cieszy fakt,  że  udało się pozyskać pieniądze i na remont łazienek ale przede wszystkim na zakup samochodu. Dzięki temu dzieciaki będą mogły jeździć m.in. na wycieczki, wyjazdy rehabilitacyjne, zajęcia rewalidacyjne, co do tej pory było utrudnione w związku z posiadaniem małego busa przewożącego maksymalnie 8 osób, a cała klasa liczy 16 – wyjaśnia starosta Ludwik Węgrzyn

 
18. miejscowy autobus, przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...