Burmistrz Bochni Samorządowym Kreatorem Przedsiębiorczości

dodano: 2016-11-27 18:33 | aktualizacja: 2016-12-07 16:12
autor: Anna Sulisz | źródło: Urząd miasta Bochnia

urzad bochnia Prestiżowa nagroda „Krakowski Dukat”, podczas gali w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie, trafiła w ręce samorządowca z Bochni. Stefan Kolawiński, Burmistrz Miasta Bochnia został uhonorowany w kategorii Samorządowy Kreator Przedsiębiorczości. Wniosek do Kapituły Krakowskiego Dukata, składającej się z wybitnych przedstawicieli krakowskich wyższych uczelni jak i reprezentantów środowisk gospodarczych na czele z Izbą Przemysłowo Handlową w Krakowie, złożył Marszałek Województwa Małopolskiego.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
IPH w Krakowie przyznaje to wyróżnienie corocznie, począwszy od 1991 roku. Samorządowy Kreator Przedsiębiorczości, do której kandydatów rekomenduje Marszałek Województwa Małopolskiego spośród starostów, burmistrzów i wójtów małopolskich. Nagroda w tej kategorii honoruje tych przedstawicieli władz samorządowych, którzy osobiście przyczyniają się do rozwoju lokalnej społeczności poprzez tworzenie korzystnych warunków dla rozwoju i upowszechniana przedsiębiorczości oraz kreowanie nowych możliwości rozwoju gospodarczego. Nagrodę wręczyli Prezydent IPH, Andrzej Zdebski, oraz członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Grzegorz Lipiec. Przyznanie tej nagrody samorządowcowi z Bochni, Grzegorz Lipiec uzasadnił mówiąc:

- Burmistrz Stefan Kolawiński jest znanym samorządowcem -/-trudno żeby samorząd województwa nie widział samorządowców lokalnych wszystkich gmin, powiatów czy miast  i miasteczek, w związku z tym burmistrz Bochni jako dobry gospodarz tę nagrodę otrzymał …”  


Burmistrz zauważył, że choć on jest laureatem to jest to efekt wspólnej pracy wszystkich troszczących się o Bochnię:

-  Nagroda ta jest indywidualna, ale tak naprawdę uważam, że jest dla miasta a dedykuję ją tym wszystkim współpracownikom, z którymi miałem zaszczyt współpracować w całym tym okresie. 


Wśród wielu argumentów za przyznaniem nagrody właśnie Stefanowi Kolawińskiemu, wymieniono aktywny rozwój Bocheńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej przyciągającej do Bochni wielu inwestorów. W czwartek 17 listopada, oficjalną decyzję o budowie oddziału Firmy w BSAG, ogłosił koncern Mabuchi Motor, największy na świecie producent silników elektrycznych do sterowania różnymi elementami w samochodach, ale także elektronarzędziach, sprzęcie biurowym, komputerowym i AGD. Stefan Kolawińki powiedział także, że BSAG to nie tylko zakłady w samej strefie, ale cały szereg kooperantów. Efekt domina już jest widoczny i im więcej będzie powstawało zakładów w strefie, tym sieć powiązań z lokalnymi przedsiębiorcami będzie coraz szersza i efektywniejsza.  
 


Burmistrz Bochni podczas swojego wystąpienia na gali, oprócz podziękowań zaapelował do władz województwa małopolskiego o przyspieszenie prac dot. budowy łącznika autostradowego dla Bochni, uzasadniając swoją wypowiedź tym, że łącznik oprócz służenia miastu, jest także nową jakością połączenia autostrady z kierunkami na Limanową czy Nowy Sącz.

Nie umknęło to uwadze prowadzącej galę Alicji Popiel z TVP Kraków, która stwierdziła, że nie da się ukryć, iż nagroda jest przyznana słusznie, bo burmistrz cały czas, nawet podczas gali dąży do realizacji zamierzeń. Ta uwaga wywołała pozytywną i żywiołową reakcję Sali, potwierdzoną rzęsistymi brawami. W odpowiedzi Grzegorz Lipiec, członek Zarządu Województwa Małopolskiego stwierdził, że:

- Będziemy wspierać każde działania burmistrza po temu, aby dla pożytku mieszkańców Bochni i całego regionu było to zejście z autostrady jak najszybciej.


Rozmowa na ten temat ma się odbyć jeszcze w tym tygodniu.


Informacje dodatkowe:
- 18 listopada 2016 roku obchodzone było Święto Izby Przemysłowo Handlowej w Krakowie, powstałej 14 listopada 1850 - 166 lat temu, jako pierwszej IPH  w Polsce .
- Patronat honorowy sprawowali: Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Wojewoda Małopolski Józef Pilch.
- Wśród przedsiębiorców Krakowski Dukat otrzymała także Bożena Zarywska z Tarnowa współwłaścicielka firmy Przedsiębiorstwo Odzieżowe Bożena i Zbigniew Zarywscy. Firma specjalizuje się w szyciu specjalnej odzieży np. dla Policji Brytyjskiej i nieprzemakalnych kombinezonów  dla żeglarzy, używanych podczas zawodów morskich typu Race.
- Galę uświetnił występ artystyczny studentów PWST w Krakowie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...