2.12 Spotkanie z Romanem Czejarkiem

dodano: 2016-11-27 18:29 | aktualizacja: 2016-12-07 16:05
autor: Anna Sulisz | źródło: Starostwo Powiatowe Bochnia

Starostwo Powiatowe w Bochni oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zapraszają na spotkanie z Romanem Czejarkiem - dziennikarzem Polskiego Radia, w piątek 2 grudnia 2016 r. o godz.17:00 w sali klubu Biblioteki. Roman Czejarek - polski dziennikarz, prezenter, konferansjer, publicysta, autor humorystycznych opowiadań, z wykształcenia inżynier elektryk. Od wielu lat związany z Radiową Jedynką.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pracę w mediach rozpoczął bezpośrednio po maturze w V L.O. w Szczecinie, najpierw w Akademickim Radiu Pomorze, później w Polskim Radiu Szczecin. .Od 1991 r. w Warszawie w Pierwszym Programie Polskiego Radia prowadził programy "Muzyka i Aktualności" oraz "Sygnały dnia". Od 1992 r. już jako szef "Lata z Radiem", prowadzi audycje i imprezy plenerowe. W latach 1994 -1997 był najmłodszym w historii członkiem  zarządu i wiceprezesem Polskiego Radia S.A. Współpracował również z TVP1 w programach "Kawa czy herbata" oraz "Nocne Rozmowy", a w TVP 2 m.in. w "Pytaniu na śniadanie". Po zakończeniu współpracy z telewizją publiczną przez dwa lata pracował w Grupie TVN.

Jest autorem wielu tekstów prasowych publikowanych m.in. w Rzeczpospolitej czy Gazecie Wyborczej oraz wielu książek najczęściej opowiadających o jego rodzinnym Szczecinie i okolicach i radiu np. "Kochane Lato z Radiem" czy "Sekrety Szczecina". Był wielokrotnie odznaczany i nagradzany za reportaże, słuchowiska radiowe, akcje plenerowe czy fotografie. Miłośnik dalekich podróży, kolekcjoner starych pocztówek ze Szczecina i Pomorza Zachodniego oraz płyt analogowych.

W ostatnią sobotę października b.r. Roman Czejarek poprowadził program "Bochnia czyli jedyne takie miejsce" nadawany z Bochni, podczas którego zachęcał wszystkich słuchaczy Programu I Polskiego Radia do odwiedzenia i poznania naszego niezwykłego miasta i powiatu. W piątek 2 grudnia 2016 r. o godz. 17.00 będzie gościł w bocheńskiej Bibliotece. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich zainteresowanych, wstęp wolny.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...