Polsat Cyfrowy bez sprzętu?

dodano: 2002-05-09 11:15 | aktualizacja: 2002-05-09 11:15
autor: Janusz Sulisz | źródło:

Ze źródeł zbliżonych do Polsatu i sieci dystrybucji docierają coraz bardziej niepokojące sygnały o braku odbiorników dla Polsatu Cyfrowego. Niebawem może pojawić się tzw. "problem sprzętowy", czyli całkowity brak terminali Samsung i Sagem u dystrybutorów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od jakiegoś czasu abonenci, którym zdarzyło się, że uszkodził się odbiornik P2C skarżyli się na fatalną procedurę, która traktowała tegoż abonentów jak natrętów i kazała odsyłać dekodery na własny koszt do serwisu w Warszawie.

Znamy nakaz, jaki otrzymała z Polsatu sieć dystrybucji, w którym zakazuje się wymiany terminali! Abonent pozostawał bez żadnego sprzętu mimo, że zapłacił za terminal, a często także za abonament.

Teraz już wiadomo, że obowiązki które wynikają z umowy dystrybucyjnej nakazują jednak wymianę uszkodzonych dekoderów klientom, jeśli dystrybutor posiada dekodery na stanie. Wydano też stosowne zalecenia sugerujące jak załatwiać takie przypadki: "...klienta który pojawi się w punkcie z wymianą dekodera należy poinformować, iż dekoder zostanie mu wymieniony najszybciej jak to będzie możliwe, tzn: kiedy będzie ...na stanie."

Jak wiadomo, klientowi zawsze można powiedzieć, że dekoderów nie ma, choć w magazynach jest ich kilkanaście... Współczujemy jednak tym abonentom Polsatu, którym zepsuje się dekoder, bo przy brakach sprzętowych i wielu usterkach terminali Samsunga i Sagema, trudno będzie wyegzekwować wymiany czy terminy napraw.

Teraz dopiero okazało się, że Polsat tak naprawdę nie jest przygotowany na samodzielne kontynuowanie na dawania platformy cyfrowej. Dochodzi brak profesjonalnego Centrum Abonentów, dobrych kanałów oraz fatalne posunięcia w zamówieniach odbiorników, akurat z firm Sagem i Samsung. Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że Polsat zawojuje polski rynek, ale chaotyczne decyzje i wprowadzenie bez przygotowania płatnej oferty delikatnie powiedziane nie najlepszych kanałów, pokazuje tzw. "kiepskość" platformy Polsatu, która szybciutko może stracić cały rynek czy nawet upaść, gdy abonenci zorientują się, że dali się poniekąd wpuścić w maliny.

Całkiem realne jest w tej chwili, że pozostali rywale: Cyfra+ i Wizja TV dogadają się w końcu co do ew. połączenia i uniknięcia dalszych strat (raczej ich ukrycia - stan musi się zgadzać!). Nie pomoże to Polsatowi, który nie poradzi sobie z taką potęgą TV kablowej (UPC TK i Aster) oraz połączonych pakietów satelitarnych C+ i UPC. Od razu w takiej sytuacji Polsat może myśleć wyłącznie o sprzedaży lub wycofaniu się z pomysłu własnej platformy, uznając, że było to porywanie się z motyką na słońce ("słoneczna platforma"...) .
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polsat Box
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...